Sayıştay ve KGK KPSS şartsız kamu personeli alacak: Lisans mezunu aranıyor | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

21 Eylül 2020 - 19:32

Sayıştay ve KGK KPSS şartsız kamu personeli alacak: Lisans mezunu aranıyor

Sayıştay ve KGK KPSS şartsız kamu personeli alacak: Lisans mezunu aranıyor
Son Güncelleme :

14 Eylül 2020 - 15:30

128 görüntülenme

Kamu kurumlarına KPSS’siz personel alımı dönem dönem çeşitli kurumların kendi içinde yaptığı sınav ile devam ediyor. Son yapılan duyurulara göre Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetçilik Kurumu personel alımı ve Sayıştay Personel Alımı için KPSS şartsız duyurular yayınlandı. Alımlarda iki kurum da belirli tarihlerde kendi sınavlarını yapacaklar. KGK Bağımsız Denetçi ararken, Sayıştay bünyesine de Denetçi Yardımcısı alınacak. İki ilanda da KPSS şartı aranmayacak olup, şartları karşılayan adaylar arasında sınav yapılacak.

SAYIŞTAY KPSS ŞARTSIZ PERSONEL ALIMI

Türkiye’nin önemli kurumlarından Sayıştay bünyesine Denetçi Yardımcısı alımı olacak. 2020 Denetçi Yardımcısı sınavı için başvurular 22-29 Eylül 2020 tarihleri arasında alacak. Geç başvuru ise 7 Ekim’de olacak.

Başvuru şartları; a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel nitelikleri taşımak, b) Eleme sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak, (1 Ocak 1985 ve daha sonraki doğumlular) c) Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki en az dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak, ç) Sağlıkla ilgili, denetçilik görevini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumu olmamak olacak.

Başvurular 22-29 Eylül arası https://ais.osym.gov.tr adresinden yapılacak. Aday işlemleri kaydı olmayan adaylar için ÖSYM başvuru merkezlerinden işlem yapılacak. ÖSYM başvuru merkezleri için sınav tarihlerinde ÖSYM sitesine girebilirsiniz. Ayrıca BURADAN instagram adresimize ulaşıp bize sorabilirsiniz.

Sınavlar 9-10 Ocak 2021 tarihlerinde yapılacak.

KGK BAĞIMSIZ DENETÇİ SINAVI

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu, 2020 Bağımsız Denetçi Sınavı yapacak. Sınava başvurular ve diğer detaylar için aşağıdaki resme tıklayınız

KGK KPSS’SİZ PERSONEL ALIMI İÇİN TIKLAYIN;