Maksat İstihdam

Sağlık-Sen yüzde 85 zam iddialarına yanıt verdi

Sağlık-Sen yüzde 85 zam iddialarına yanıt verdi
115 görüntülenme
06 Ekim 2019 - 14:00

Kamudaki sağlıkçıları temsil eden Sağlık-Sen ile ilgili sosyal medya başta olmak üzere bazı medya kuruluşlarında bazı iddialar ortaya atıldı. Gündeme bomba gibi düşen iddialara göre memurlara yüzde 4 zam verilen bir dönemde Sağlık-Sen Başkanı Semih Durmuş kendi maaşına yüzde 85 zam yapmış, lüks makam aracı tahsis etmişti.

Sağlık-Sen bugün bir basın açıklaması yaparak bu iddiaları yalanladı. Sağlık-Sen’den yapılan açıklamada böyle bir zammın söz konusu olmadığı, haberlerin maksatlı olarak yapıldığına dikkat çekildi.

ZAM VE LÜKS ARAÇ İDDİASI YALANDIR

Sağlık-Sen’den yapılan resmi açıklamada bazı medya kuruluşlarında yapılan yüzde 85 zam ve lüks araç iddialarının kesinlikle söz konusu olmadığına değinilirken, bu haberlerde herhangi bir belge bulunmamasının, iddiaların herhangi bir belgeye dayanmamasının yapılanların kasıtlı olduğuna en büyük kanıt olduğuna dikkat çekildi.

Memur-Sen Konfederasyonu bünyesindeki Sağlık-Sen’den yapılan açıklamadan bir kısım şöyle;

“Amaçları, sendikamızı ve yöneticilerimizi gerek kamuoyunun gerekse teşkilat mensuplarımızın gözünde karalamak, yıpratmak ve itibarsızlaştırmaktır. Sendikamızda, Mart ayında yapılan kongreyle yeni bir dönem başlamıştır. Seçilen yeni yönetim olarak, o günden bugüne, dedikodu nevinden yapılan tezviratları, birilerinin küçük hesapları diyerek ciddiye almadık, hep toleranslı davrandık. Yeni yönetim olarak enerjimizi, tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözümüne adadık. Bu amaçla oturduğumuz Toplu Sözleşme Masası’nda, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını memnun edecek taleplerimizin karşılık bulmaması üzerine Sağlık-Sen ve Memur-Sen olarak sunulan önerilere imza atmadık.”

Maksat İstihdam

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.