Maksat İstihdam

Sağlık personellerine TBMM’de nakit destek teklifi

Sağlık personellerine TBMM’de nakit destek teklifi
199 görüntülenme
27 Temmuz 2020 - 15:08

Türkiye’de ve tüm dünyada pandemi döneminde öne çıkan sağlık personelleri, gösterdikleri kahramanca mücadele ile alkış topladı. Zaman zaman verilen ek ödemeler her ne kadar sevindirici olsa da, personellerin tümünü kapsamaması sağlık çalışanlarının bütünlüğüne zarar verdi. Bu nedenle önceki TBMM’de sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılması için yeni bir kanun teklifi sunuldu. Teklifi sunan isim Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya oldu.

Bayramkaya tarafından meclise sunulan kanun teklifinde pandemi döneminde çalışan ‘tüm’ sağlık personellerine nakit yardım sunulması teklifi yer aldı. Plan ve Bütçe Komisyonu ‘na gelen Nakdi Tazminat Ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi Bayramkaya tarafından sunuldu.

TÜM HASTANE PERSONELİNE VERİLMELİ

Teklifin içeriğinde pandemi döneminde çalışmış olan tüm sağlık personeli, yardımcı sağlık personeli ve diğer personellere nakdi tazminat ve aylık bağlanması istendi.

Eğer teklif plan ve bütçe komisyonundan geçerse meclis genel kuruluna gelecek. Burada da kabul görmesi halinde yasalaşacak.

Teklifin metni şu şekilde;

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.