Maksat İstihdam

Sağlık İşçilerini Öz Sağlık-İş Sendikası temsil edecek

Sağlık İşçilerini Öz Sağlık-İş Sendikası temsil edecek
319 görüntülenme
26 Ekim 2019 - 14:00

Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından olan Hak-İş Konfederasyonu bünyesinde faaliyet gösteren Öz Sağlık-İş Sendikası önceki gün çok önemli bir sorumluluk aldı. Yargıtay 22. Hukuk Dairesi’nin nihai kararı uyarınca artık Sağlık Bakanlığı‘na bağlı olarak çalışan işçilerin toplu iş sözleşmesi yetkisi Öz Sağlık-İş Sendikası tarafından yürütülecek.

Kararda T.C. Sağlık Bakanlığı ve bağlı hizmetlerde Sağlık-İş kolunda çalışmakta olan işçiler adına imzalanacak olan 01.01.2019-31.12.2020 yürürlük süreli İşletme Toplu İş Sözleşmesi yetkisinin Öz Sağlık-İş’e verilmesi kararı yer aldı. Böylece büyük bir temsil yetkisi sendikaya devredilmiş oldu.

KONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Öz Sağlık-İş’in resmi siteden yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

Sağlık ve Sosyal Hizmet işçilerinin tamamına hizmet veren, üyelerinin ‘‘iş ve sosyal hayat’’ tan kaynaklanan hakları için öncü rolünü üstlenen, yenilikçi ve dinamik sendikacılık anlayışımıza ve misyonumuza inanarak, bizlere güvenerek yetkiyi almamızda en büyük pay sahibi olan üyelerimize, hukukçularımıza, il başkanlarımıza, temsilcilerimize, sendika personellerimiz ve uzmanlarımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Kararın taraflara tebliğinden itibaren T.C Sağlık Bakanlığı ile İşletme Toplu İş Sözleşmesi yapmak üzere gerekli çalışmalar derhal başlatılacak olup, yapılan/yapılacak çalışmalar üyelerimiz ve teşkilatımız ile koordineli bir şekilde yürütülerek paylaşılacaktır.

Maksat İstihdam ailesi olarak bu yetkiden dolayı Öz Sağlık-İş Sendikası’nı kutlar, bu büyük sorumluluğu layığı ile taşıyacaklarına olan güvenimizi ifade ederiz.

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.