Pandemi kabusu daha çok çöktü: İngiltere'de rekor vaka sayısı | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

31 Ekim 2020 - 18:54

Pandemi kabusu daha çok çöktü: İngiltere’de rekor vaka sayısı

Pandemi kabusu daha çok çöktü: İngiltere’de rekor vaka sayısı
Son Güncelleme :

30 Eylül 2020 - 1:30

157 görüntülenme

2020 yılının bir numaralı gündem maddesi Corona Virüs kaynaklı Covid-19 pandemisi. Çin’in Wuhan kentinde çıktıktan sonra dünyanın her ülkesinde az veya çok görülen vakalar ile dünya genelinde insanların kabusu olmayı başaran Corona Virüs, tedbiri elden bırakanı cezalandırmaktan geri durmuyor. Bunun en büyük örneği 29 Eylül itibari ile İngiltere‘den geldi. İngiltere 29 Eylül 2020’nin rakamları ile Corona açısından yeni bir rekor kırdı. Bir süredir vaka ve ölüm sayılarını düşürmeyi başarmış olan İngiltere’de devlet ile birlikte vatandaşlar kendi tedbirlerini esnetince vaka rekoru kırıldı.

İngitere’de 29 Eylül Corona tablosu şöyle;

7143 yeni vaka
71 ölüm

7143 vaka, İngiltere’de virüsün ilk görüldüğü Şubat ayından beri bir rekor olurken, 71 ölüm sayısı da Temmuz’dan beri görülen en yüksek ölüm sayısı oldu. İngiltere ilk kez günlük vaka sayısında 7 binin üstüne çıktı. Mart ayından beri ülkede toplam 450 bin kişide Covid tespit edildi.

İngiltere Başkanı Boris Johnson henüz geçen hafta tedbirleri gevşettiklerini açıklamıştı. Tedbirlerin gevşetilmesinin ardından hızlıca bu kadar yüksek sayılara ulaşılmış olması durumun vehametini gözler önüne serdi.

Maksat İstihdam