Özhaseki'den belediye personeline tediye sözü! | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Eylül 2020 - 01:31

Özhaseki’den belediye personeline tediye sözü!

Özhaseki’den belediye personeline tediye sözü!
Son Güncelleme :

13 Şubat 2019 - 9:00

418 görüntülenme

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki dün önemli ziyaretçileri ağırladı. Hala Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini de sürdüren Özhaseki’yi Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ve beraberindeki heyet makamında ziyaret etti.

Hak-İş Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Şahin ve Mustafa Toruntay’ın da iştirak ettiği görüşmede Özhaseki, Hak-İş’in taşeronların kadroya geçişinde önemli rol oynadığını vurguladı.

Hak-İş ile görüşmesinde seçim çalışmalarına ve projelerine değinen Özhaseki, seçilirse tıpkı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı zamanında olduğu gibi Ankara’da da belediye personelinin haklarını ve koşullarını düzelteceğine söz verdi.

TEDİYE MÜJDESİ

Özhaseki, Ankara’da seçilmesi halinde belediye personelinin 26 gün üzerinden yatan tediyelerinin 52 gün üzerinden ödeneceğine ve yüzde 50’si verilen Sosyal Denge Tazminatı’nın tamamının ödeneceğine söz verdi.

Belediyelerde çalışan ek dersli öğretmenlerin sorunlarını çözeceğine de söz veren Özhaseki, kadın çalışanlar için de kreş imkanı sunulacağını söyledi.

Özhaseki’nin sözlerini değerlendiren Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan; “Mehmet Özhaseki Beyefendiyi Kayseri Belediye Başkanlığından tanır ve takip ederiz. Kayseri’de çok güzel işler yaptı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı sürecinde de önemli başarılara imza atmış bir isim kendisi. Ankara’ya da önemli katkılar sunarak marka şehir haline getireceğinden şüphemiz yok.”dedi.

Maksat İstihdam