Okullarda yazılı olacak mı? Sınav notu verilecek mi? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

2 Aralık 2020 - 03:12

Okullarda yazılı olacak mı? Sınav notu verilecek mi?

Okullarda yazılı olacak mı? Sınav notu verilecek mi?
Son Güncelleme :

23 Ekim 2020 - 12:55

123 görüntülenme

Okullarda kademeli yüz yüze eğitim yeni sınıfların açılması ve yeni derslerin eklenmesi ile devam ediyor. Corona bitene kadar yetkililer en azından belirli derslerde yüz yüze eğitimi her sınıf düzeyine verebilmeyi hedefliyor. Bu süreçte bir diğer soru işareti ise okullarda sınavlar. Geçtiğimiz dönem okullarda pandemi nedeniyle sınav yapılamadı. Fakat o dönemde okullarda yüz yüze eğitim de olmadı. Bu yıl hemen hemen tüm sınıflara yüz yüze eğitimin açılıyor olması nedeniyle öğrencilerin aklına okullarda yazılı olacak mı? sorusu geliyor.

Normal şartlarda okullarda her dönem 2 veya 3 sınav yapılmaktaydı. Okullarda yüz yüze eğitim başladı ama pandemi koşulları hala devam ediyor. Bir çok ders hala uzaktan eğitim ile sürüyor. Öğrenciler en fazla haftada 2 gün okula gidiyor.

OKULLARDA YAZILI SINAV OLACAK MI?

MEB’in daha önce ilan ettiği karara göre, okullarda bu dönem sınavlar yüz yüze yapılacak. Bu süreçte öğrencilerin sınav takvimleri Covid-19 da göz önünde bulundurularak okul yönetimleri tarafından ayarlanacak. Sosyal mesafe ve gereken tedbirler sağlanacak.

Sınav sonuçları e-Okul sistemi üzerinden duyurulacak.