Okullar yeniden kapanacak mı? Vaka sayıları artınca sosyal medya hareketlendi | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Kasım 2020 - 07:45

Okullar yeniden kapanacak mı? Vaka sayıları artınca sosyal medya hareketlendi

Okullar yeniden kapanacak mı? Vaka sayıları artınca sosyal medya hareketlendi
Son Güncelleme :

26 Ekim 2020 - 21:03

316 görüntülenme

Türkiye’de son günlerde gerek Corona tablosuna, gerekse yetkililerin ifadelerine bakıldığında başta İstanbul üzere vaka sayılarının pik yaptığı görülüyor. Okulların açılması ile birlikte velilerin de endişesi başladı. Her 1-2 haftada bir yeni bir sınıf düzeyinin açılıyor ve okulların kademeli ve kısıtlı da olsa eğitime dönüyor olması endişeleri arttırıyor. Bugün sosyal medyada ortaya atılan iddialar ortalığı karıştırdı. Okullar yeniden kapatılacak mı? sorusu dilden dile dolaşıyor.

SOSYAL MEDYADAKİ SAHTE BELGE

Bugün ünlü sosyal paylaşım sitesi Twitter’da öğretmen olduğunu iddia eden biri tarafından ortaya atılan sahte belgede MEB’in okulların kapatılması için yazı yazdığı iddia ediliyordu. Bu iddia anında sosyal medyada elden ele yayıldı ve gerçek sanılmaya başladı. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı’nın böyle bir belgesi yok.

OKULLAR YENİDEN KAPATILACAK MI?

Başta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere, bütün uzmanlar ülkemizde vaka sayılarının zirveyi gördüğünü söylüyor. Vatandaşların bir kısmının tedbiri elden bırakmış olması tabloyu daha zor duruma sokuyor.

Fakat yine Bakan Koca ve uzmanlar henüz okullarda vaka yayılımı olduğuna dair henüz ellerinde bir veri olmadığını söyledi. Yetkililer okullardaki durumu izliyor ve 1-2 hafta izlemeye devam edecek.

MEB ise bilim kurulunun izleme sonucunda vereceği karara uyacak. Bu nedenle resmi bir belge gelmeden sosyal medyadaki iddialara itibar etmeyiniz.