Öğretmenler mesai başı yapıyor: 24 Ağustos'ta mesleki eğitim başlıyor | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

21 Eylül 2020 - 19:29

Öğretmenler mesai başı yapıyor: 24 Ağustos’ta mesleki eğitim başlıyor

Öğretmenler mesai başı yapıyor: 24 Ağustos’ta mesleki eğitim başlıyor
Son Güncelleme :

23 Ağustos 2020 - 13:04

103 görüntülenme

Normal şartlarda 31 Ağustos’ta başlaması düşünülen 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı, Corona nedeniyle uzaktan eğitim ile başlayacak. Yüz yüze eğitim için, yani okulların açılması için düşünülen tarih 21 Eylül. Fakat MEB, 81 ildeki tüm öğretmenlerin 24 Ağustos itibari ile yeni eğitim öğretim yılına başlamasına karar verdi. Öğretmenler arasında ‘seminer‘ olarak da bilinen mesleki eğitimler 24 Ağustos’ta başlanacak. Gündem maddesi elbette Covid-19’a karşı tedbirler ve okulların gerek uzaktan eğitimde, gerek yüz yüze eğitimde yapacakları ve alacaklar tedbirler.

İLK DERS EBA’DAN

Öğretmenler 24 Ağustos’tan itibaren okullarda olacak. Öğretmenlerin bu esnada salgından korunması için her tedbir alınmış durumda.

24 Ağustos’ta eğitimler Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un EBA TV’den yapacağı konuşma ile başlayacak. Selçuk, bu konuşmada öğretmenlere seslenip, yeni eğitim öğretim yılının perspektifi ve amaçlarını anlatacak.

Eğitimlerin ana konusu TSE iş birliğinde hazırlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”nun uygulanması olacak. Ayrıca 21 Eylül’de başlaması planlanan yüz yüze eğitimlerde Corona’ya karşı alınacak tedbirler noktasında öğretmenler tamamiyle eğitilecek.

UZAKTAN EĞİTİM DE KONUŞULACAK

31 Ağustos’ta başlayacak EBA TV üzerinden yürütülecek uzaktan eğitimler seminerlerin bir başka konusu olacak. Öğretmenler yeni dönemdeki uzaktan eğitim noktasında bilgilendirilecek.

Maksat İstihdam