OGM başvuru sonuçları açıklanıyor: Nasıl öğrenilir? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 19:20

OGM başvuru sonuçları açıklanıyor: Nasıl öğrenilir?

OGM başvuru sonuçları açıklanıyor: Nasıl öğrenilir?
Son Güncelleme :

28 Ekim 2020 - 12:15

75 görüntülenme

Orman Genel Müdürlüğü geçtiğimiz haftalarda KPSS şartı ile personel alımı için ilana çıkmıştı. Bugün kurumdan gelen açıklamaya göre 28 Ekim 2020 itibari ile başvuru sonuçları açıklanacak. Sonuçların açıklanmasının ardından yazılı ve sözlü mülakat aşamasına geçilecek. Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru sonuçları nereden öğrenilecek? sorusu da yanıt buldu.

KAMU-ÖZEL SEKTÖR PERSONEL ALIMLARI BU SAYFADA–TIKLA-ARAMIZA KATIL

Kurumdan yapılan açıklama şu şekilde;

“657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde, yazılı ve sözlü
sınav yapılmaksızın, genel şartlar ve özel şartları taşıyan ve başvuru yapan adaylar arasından 2018 yılına ait KPSS (B) grubu Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türü sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme işlemi yapılacaktır.

Adaylar yerleştirme sonuçlarını 28.10.2020 tarihine kadar http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile öğrenebilecekleri gibi sonuçlar Genel Müdürlüğümüz resmi internet sitesi duyurular kısmında da ilan edilecektir. Ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

KPSS’ de yüksek puan almak, ilanda yer alan sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak kazandırmaz. Pozisyon için belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden değerlendirmeye alınmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir.

Sistem tarafından yapılan yerleştirme işlemine ilişkin sonuçlar, evrakların kontrolü sonucunda adayların başvuru şartlarını sağlama durumlarına göre kesinlik arz edeceğinden, yerleştirme işlemleri adaylar için tek başına bir hak doğurmamaktadır.

Ayrıca yedek yerleştirme yapılmayacaktır. Bu nedenle genel ve özel şartları taşıyan adayların başvuruda bulunması önem arz etmektedir.”

Sonuçların gün içinde saat kaçta açıklanacağı belli değil. Açıklandığında aşağıdaki sayfadan öğrenilebilir.

OGM BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLA (sonuçlar gün içinde açıklanacak)