Maksat İstihdam

MSB işçi alım kura sonuçları açıklanmadı: Adaylar tepkili

MSB işçi alım kura sonuçları açıklanmadı: Adaylar tepkili
146 görüntülenme
29 Temmuz 2020 - 22:12

Milli Savunma Bakanlığı 16 Haziran’da açtığı ve İŞKUR üzerinden başvuruları kabul ettiği 1072 işçi alımında kuraları geçtiğimiz günlerde çekti. Fakat aradan geçen 3 güne rağmen MSB 1072 işçi alımı kura sonuçları hala açıklanmadı. MSB 1072 işçi alım kura sonuçları için bekleyenlerin ise sabrı taşmak üzere. Kurumun hala net bir tarih açıklamaması moralleri bozuyor.

MSB 1072 İŞÇİ ALIM KURA SONUÇLARI NEDEN AÇIKLANMADI?

Milli Savunma Bakanlığı’nın onlarca kadroda yaptığı 1072 işçi alımı için başvuru yapanlar artık kura sonuçlarını bekliyor. Asil veya yedek listesinin açıklanmasının ardından sonraki aşamalara geçilecek.

Kuralar 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü saat 10.30’da Ankara’da çekildi. Yani alımların listesi şu an belli oldu. İhtiyacın 4 katı kadar aday mülakatlara çağırılacak.

Kura sonuçları ile ilgili MSB’nin resmi açıklaması şu şekilde;

Kura çekimi, Milli Savunma Bakanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı 77/A Yenimahalle/ANKARA) 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü saat 10:30’da noter huzurunda yapılacaktır. Kura sonucunda belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yayımlanacaktır.

Fakat MSB’nin resmi sitesinde 3 gündür herhangi bir bildirim yapılmadığı görülüyor. Bu nedenle adayların endişeli bekleyişi sürüyor.

Kura sonuçlarının neden geç kaldığı ile ilgili kurumdan resmi bir bilgilendirme yapılmadı. Adaylar araya bayram girmeden duyurunun yapılmasını istese de, konu şimdilik belirsizliğini koruyor.

MSB 1072 İŞÇİ ALIMI KURA SONUÇLARI SORGULAMA

Kura sonuçlarının 1 hafta içinde açıklanması bekleniyor. Fakat şimdilik net bir tarih yok. Sonuçlar duyurulduğu an Maksat İstihdam Instagram sayfamızdan duyurusunu yapacağız.

KAÇIRMAMAK İÇİN-TIKLA-TAKİP ET

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.