Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğretmen maaşı açıklaması | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

27 Eylül 2020 - 23:32

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan öğretmen maaşı açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan öğretmen maaşı açıklaması
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2020 - 15:55

132 görüntülenme

Geçtiğimiz haftalarda sosyal medyada ortaya çıktığı iddia edilen bir video ile eleştiri oklarının hedefine oturan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün önemli bir açıklama yaptı. Öğretmen maaşı ile ilgili ettiği iddia edilen sözler nedeniyle eleştirilen Bakan Selçuk, kendisinin de bir öğretmen olduğunu hatırlattı ve açıklama getirdi.

BENİM ÖĞRETMENLERİN HAKLARI DIŞINDA MAKSADIM YOK

2020-2021 yılı Eğitim-Öğretim Yılı, uzaktan eğitim ile başlasa da, 31 Ağustos itibari ile başladı. Yılın başlaması nedeniyle Karaçay İlkokulu’nda düzenlenen törene katılan Bakan Selçuk ilk ders zilini de çaldı.

Öğrencilerin olmadığı bir ders zilini çalmanın burukluğunu yaşadığını belirten Selçuk, Corona nedeniyle risk oluşmaması için bu duruma mecbur kaldıklarını ifade etti.

Bir basın mensubu o sırada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a çok tartışılan öğretmen maaşı konusunu sordu. Bakan Selçuk, kendisinin de bir öğretmen olduğunu hatırlatırken; “Ziya Öğretmen olarak benim, bir öğretmen kimliğimle öğretmenlerimizin itibarının, özlük haklarının yükselmesinin dışında hiçbir hedefim olamaz. Buradan böyle bir sonuç çıkarılıyorsa bir zorlama vardır. Niyetim çok açık, cümlelerim çok açık. Biz, öğretmenimizin her türlü imkanını artırmanın peşindeyiz. Başka da bir derdimiz yok.” ifadelerini kullandı.

Maksat İstihdam