Milletvekilinden kritik KİT açıklaması: "Hepsi almalı " | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

27 Eylül 2020 - 15:26

Milletvekilinden kritik KİT açıklaması: “Hepsi almalı “

Milletvekilinden kritik KİT açıklaması: “Hepsi almalı “
Son Güncelleme :

21 Şubat 2019 - 12:55

1.007 görüntülenme

Taşeronların kadro sürecinin en büyük mağduru başta KİT‘ler olmak üzere kadro bulamayan işçiler oldu. İşçilerin konu ile ilgili talepleri sürerken zaman zaman meclisten de konu ile ilgili destek geliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, başta KİT’ler ve taşeronlar olmak üzere gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

GEÇİCİ İŞÇİ ALINMASIN

Gürer’in TBMM Genel Kurul’da yaptığı konuşması çalışma hayatını doğrudan ilgilendiriyor. Seçim dönemi geçici işçi alımları olduğunu iddia eden Gürer, oy için yapıldığını söylediği bu hareketin ilerde vahim sonuçlar doğurduğunu belirtti. İŞKUR üzerinden kampanya işçisi alımı olduğunu söyleyen Gürer, binlerce başvuruya rağmen çok sınırlı alım olduğunu ve bu durumun da işsizliğin boyutunu gözler önüne serdiğini savundu.

TAŞERONLARIN KADRO MESELESİ

Meclis’teki konuşmasında CHP’li Gürer, taşeronların kadro meselesini de ele aldı. Taşeron işçilerin yaşadığı sorunlara dikkat çeken Gürer, kamuda çalışan tüm taşeronlara kadro verilmesi gerektiğini, geçici ve mevsimlik işçilerin kadroya alınmasının şart olduğunu, KİT, kamu ve bakanlık çalışanlarının tümünün eşit ücret ve kadroyu hak ettiklerini söyledi.

Maksat İstihdam