MHP'li vekilden EYT ve Taşeron açıklaması | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

18 Eylül 2020 - 14:57

MHP’li vekilden EYT ve Taşeron açıklaması

MHP’li vekilden EYT ve Taşeron açıklaması
Son Güncelleme :

27 Haziran 2019 - 12:43

5.206 görüntülenme

23 Haziran seçiminin yankıları devam ederken, Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’nin Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt‘tan başta EYT ve Taşeron olmak üzere önemli uyarılar geldi. Enginyurt bu meselelerin çözüme kavuşmaması halinde; “Yarın çok geç olabilir” uyarısı yaptı.

Sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Enginyurt, Türkiye’de EYT, Yardımcı Hizmetler Sınıfı, Kadro bekleyen taşeronlar, 4/D’li işçiler, atanamayan öğretmen ve mühendisler konularının en önemli sorunlar olduğunu ve kesinlikle çözüme kavuşması gerektiğini söyledi.

EYT KONUSUNDA ÜMİT Mİ?

MHP, emeklilikte yaşa takılanlar konusunda seçim öncesi çözüm sözü verse de 24 Haziran seçimlerinin ardından meclise gelen EYT yasasında ‘çekimser’ oy kullanmış ve yasanın gelmesini engellemişti. Bu nedenle kamuoyunda MHP’ye büyük bir tepki yaşanmış, MHP ise konudan vazgeçmediklerini, sadece doğru teklif ve uygun ekonomik ortamı beklediklerini söylemişti.

MHP’li Enginyurt’un önemli konular arasında EYT’yi taşıması bu nedenle dikkat çekti.

MHP’li Enginyurt yaptığı açıklamada saydığı konuların aciliyetinin bulunduğunu ve bir an önce çözüme kavuşması gerektiğini söyledi ve dikkat çeken; “Yoksa yarın çok geç olacak, ACİL ÇÖZÜM ŞART” ifadelerini kullandı.