'Memurlara ilişkin herşey konuşulacak' | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 00:34

Memurların gözü bu toplantıda: ‘Memurlara ilişkin herşey konuşulacak’

Memurların gözü bu toplantıda: ‘Memurlara ilişkin herşey konuşulacak’
Son Güncelleme :

06 Mart 2019 - 19:00

276 görüntülenme

Türkiye’de çalışan 3 milyon kamu görevlisinin gözü nisan ayında yapılacak toplantıda olacak. Sendikaların ve kurum yöneticilerinin yapacağı Kurum İdari Kurul (KİK) toplantısı kamudaki çalışma hayatına dair önemli konuların masaya yatırıldığı bir toplantı olacak.

KİK toplatısında bulunacaklar arasında yer alan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, KİK toplantılarının kamu işvereni ile kamu çalışanları arasında büyük bir diyalog fırsatı olduğuna dikkat çekti. Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul bu toplantıların kurumlarda lokal müdahaleler ile yerinde çözümler ürettiğini söyledi.

AA’ya konuşan Tonbul, görüşmelerden beklentisini şöyle aktardı; “Toplantıların gündeminin en az 15 gün önceden belirlenmesi nedeniyle bir süre önce başladığımız çalışmaları hızlandırdık. Toplantılarda, üyelerimizin çalışma koşulları ve karşılaştıkları sorunları çözüme kavuşturmaya çalışacağız. Bizim kurum yöneticilerinden temel beklentimiz, görüşülüp hemfikir olunan gündem maddelerinin bürokratik engeller ve yorum farklılıklarıyla yavaşlatılmadan uygulanması.”

Maksat İstihdam