Maksat İstihdam

Memurların beklediği 3600 ek gösterge sona doğru yaklaşıyor

Memurların beklediği 3600 ek gösterge sona doğru yaklaşıyor
228 görüntülenme
18 Ocak 2019 - 17:21

Özellikle öğretmenlerin merakla beklediği 3600 ek gösterge konusunda Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk‘tan önemli bir açıklama geldi.

SGK’nın düzenlediği toplantıda konuşan Bakan Selçuk, memurlar için YEP’te sözü verilen 3600 ek gösterge konusunda müjdeli bir haber verdi. Çalışma hayatına dair önemli detaylara değinen Selçuk, 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü ve bu konuda Devlet Personel Başkanlığı ile ilgili bakanlıklar ile birlikte hareket ettiklerini söyledi.

Çalışmalar konusunda aşamalar tamamlandıkça kamuoyu ile paylaşmayı sürdüreceklerini söyleyen Selçuk, çalışmaların giderek sona doğru yaklaştığına vurgu yaptı.

BİN LİRANIN ALTINDA EMEKLİ AYLIĞI KALMAYACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘bin liranın altında emekli maaşı kalmayacak’ sözlerinin üzerine harekete geçtiklerini söyleyen Bakan Selçuk, TBMM’de bu konuda düzenleme yapıldığını ve bu düzenlemenin meclisten geçtiğini, bu düzenleme ile emekli aylıklarının 1000 liranın üzerinde olması sağlanacağını ve sigorta ile hak sahibi aylıklarında da iyileştirme yapıldığını vurguladı.

Maksad İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.