Memur-Sen'den kreş ve anaokulların açılmasına ilişkin açıklama: "Öğretmen bakıcı değil" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 13:27

Memur-Sen’den kreş ve anaokulların açılmasına ilişkin açıklama: “Öğretmen bakıcı değil”

Memur-Sen’den kreş ve anaokulların açılmasına ilişkin açıklama: “Öğretmen bakıcı değil”
Son Güncelleme :

20 Kasım 2020 - 15:13

285 görüntülenme

Milli Eğitim Bakanlığı bugün, önceki günkü kararından geri dönerek kreş ve anaokulları haftanın 5 günü, 6 etkinlik saati boyunca açık tutmaya karar verdi. Çocuklu anne ve babaları sevindiren bu gelişme okul öncesi öğretmenleri pek mutlu etmedi. Konu ile ilgili açıklama yapan Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın kararı eleştirdi. Yalçın, eğer kreşler ve anaokulları yüz  yüze açılacaksa kalan sınıfların da kademeli olarak dönmesi gerektiğini söyledi.

ÖĞRETMENLER BAKICI DEĞİL

Sosyal medya hesabından kreşler ile ilgili kararı değerlendiren Ali Yalçın, 31 Aralık’a kadar ilk ve orta dereceli tüm okulların uzaktan eğitime geçmesini sağlık açısından makul görüp, bir süre daha sabrederek Salgının  etkisinin azalacağına katkı sağlayacak bu kararı yerinde bulduklarını söyledi.

Fakat bugün alınan kreş kararının bu gerekçeler ile uyuşmadığını belirten Yalçın; ” Bakanlık kararını yeniden gözden geçirmeli,pandemiye olumsuz etkisi olmayacaksa;1-8-12.sınıflar ve DYK’dan başlayarak kademeli bir şekilde tekrar yüz yüze eğitim olmalı” dedi.

Diğer eğitim kademelerinde de yüz yüze eğitime geçilmesi gerektiğini söyleyen Yalçın, aksi durumda ‘öğretmenlerin bakıcı olarak değerlendirileceğini’ belirtti.