Memur-Sen'den Hak-İş yürüyüşüne destek | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

24 Eylül 2020 - 01:22

Memur-Sen’den Hak-İş yürüyüşüne destek

Memur-Sen’den Hak-İş yürüyüşüne destek
Son Güncelleme :

21 Haziran 2019 - 11:04

330 görüntülenme

Bolu Belediyesi’nde yapılan işten çıkarılan sendika üyeleri için Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Sendikası tarafından düzenlenen ‘Emek ve Adalet Yürüyüşü’ne Memur-Sen’den destek geldi.

Dün sabah saatlerinde Kahramankazan ilçesinde başlayan yürüyüşe memurlardan da destek geldi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın önderliğindeki bin kişi Saray Mahallesi’nde yürüyen kalabalığa katıldı.

Burada Ali Yalçın ile Mahmut Arslan’dan ortak bir basın açıklaması da geldi.

“MÜCADELENİN SONU DEĞİL”

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan verdiği destekten ötürü Memur-Sen’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında bu desteğin işçiler için büyük bir onur olduğunu söyledi.

Sendikalar baskılar ve tehditler bitene kadar mücadelelerini sürdüreceklerini söyleyen Arslan, Ankara yürüyüşünün bu soylu mücadelenin bir parçası olduğunu ve sonu olmayacağını söyledi.

“MART’IN SONU BAHAR DİYENLER KIŞI YAŞATTI”

Arslan’ın konuşmasından sonra açıklamalar yapan Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, tehditlere ve baskılara dur demek için Hizmet-İş ile omuz omuza olduklarını söyledi.

Mart’ın sonu bahar diyenlerin emekçilere kara kışı yaşattığını söyleyen Yalçın, bu zorbalığı yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Mağduriyetler giderilene kadar mücadeleye devam edeceklerini söyleyen Ali Yalçın, asla yılmayacaklarını ve diz çökmeyeceklerini söyledi.

Yalçın son olarak sözlerini; “Çalışanların, işten çıkartma ve baskıların 23 Haziran’daki İstanbul seçimlerinden sonra daha da artacağı yönünde kaygıları var. İstanbul seçimlerinin ardından zulmü artırırız diye eğer hayal edenler varsa bizim bu mücadelemiz işaret fişeğidir. Bunun alasını yapar, bunun sosyal maliyetini de siyasi maliyetini de ödetiriz. Emekçilerin katledilmesine sessiz kalmamız mümkün değil.” ifadeleri ile tamamladı.

Maksat İstihdam