Yalçın: "Yardımcı hizmetler de ek gösterge almalı" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

29 Eylül 2020 - 07:31

Memur-Sen Başkanı Yalçın: “Yardımcı hizmetler de ek gösterge almalı”

Memur-Sen Başkanı Yalçın: “Yardımcı hizmetler de ek gösterge almalı”
Son Güncelleme :

18 Şubat 2019 - 14:19

492 görüntülenme

24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde Ak Parti’nin vaatleri arasında yer alan 3600 ek gösterge 31 Mart öncesi bekleniyor. Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlisi olarak çalışanlarının alması beklenen 3600 ek gösterge konusunda Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın‘ın da talepleri var.

Ak Parti’den geçtiğimiz hafta gelen 3600 ek gösterge açıklaması gündeme düşmüş ve memurların beklentisini arttırmıştı. Türkiye’nin en büyük memur sendikası olan Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Yalçın 3600 ek göstergenin olumlu bir adım olduğunu düşünse de, kapsamının muhakkak genişletilmesi gerektiği fikrinde. Daha önce konu ile eski Başbakan Binali Yıldırım ile görüştüğünü söyleyen Yalçın, bu konunun önemi kadar kapsamının da önemli olduğunu vurguladı.

KAPSAMI YETERSİZ

‘Dün kamuoyuna iki haber yansıdı’ diyen Ali Yalçın, ek göstergenin seçimden önce hayata geçirebileceğini ve kapsamının dar kalması halinde seçim sonrasına da kalabileceğini belirten Yalçın, 3600 ek göstergede zaman kadar kapsamının da önemli olduğunu düşündüklerini söyleyen Yalçın, ek göstergenin kapsamının geniş tutulmasını istediklerini söyledi.

YARDIMCI HİZMETLER SINIFI DA ALMALI

Ek gösterge kapsamının yetersizliğinden şikayet eden Yalçın, açıklanan gösterge kapsamında 4 meslek grubunun ve yöneticilerin ek gösterge alabildiğini söyledi. Bu konunun tüm kamuda memnuniyet yaratması gerektiğini ifade eden Yalçın, yardımcı hizmetler sınıfının da kapsama dahil edilmesi gerektiğini vurguladı.

Maksat İstihdam