Maksat İstihdam

“Meclisteki taşeronlar için ücret adaletsizliği var”

“Meclisteki taşeronlar için ücret adaletsizliği var”
177 görüntülenme
08 Kasım 2019 - 9:00

Yılbaşı yaklaşırken ekonomi çevreleri de adeta kaynayan kazan durumuna gelmiş durumda. Ekonomi ve çalışma hayatının ilk gündem maddelerinden biri taşeron meselesi. Kadro alanı veya alamayanı ile farklı sorunlar yaşayan taşeron işçilerin sorunları bir türlü çözüm bulmuyor. Bu yoğun gündem içinde bazı milletvekilleri konuyu ısrarla TBMM’ye getirmeye devam ediyor. Bu ısrar taşeronların kendilerini yalnız hissetmemesi açısından çok önem arz ediyor.

Taşeron açıklamaları içinde en son TBMM’de söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel’in sözleri dikkat çekti. Özel’in gündeminde mecliste çalışan 4/D personeller vardı.

“ÜCRET ADALETSİZLİĞİ VAR”

TBMM bünyesinde çalışan 4/D personellerin olduğuna dikkat çeken Özel, bu personellerin bir çok sorunları olduğuna da dikkat çekti. Bu sorunların kaynağının ise taşeronken 4/D statüsüne geçmeleri olduğunu belirten Özel, en başta ücret adaletsizliği olduğunu vurguladı.

Meclisteki taşeronların kendileri ile aynı işi yapan 4/B personellerden çok daha az ücret aldığını belirten Özel, üçte bir daha az maaş alan bu personellerin daha pahalı kıyafet ve yemek ücreti ödediğine de dikkat çekti.

Özel bütün bunların yanında bu personelin sanki suç kendilerindeymiş gibi mobbinge uğradığını söyledi. Son olarak Özgür Özel bu konularda çözüm beklediklerini söyledi.

Maksat İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.