Maksat İstihdam

Meclis’te EYT tartışması çıktı: “Bırakın diğer konuları!”

Meclis’te EYT tartışması çıktı: “Bırakın diğer konuları!”
176 görüntülenme
28 Temmuz 2020 - 22:05

TBMM son günlerin en tartışmalı konularından biri olan sosyal medya düzenlemesi için toplanırken, muhalefet milletvekillerinden de konuya ilişkin itirazlar geliyor. Muhalefet, sosyal medyadan önce vatandaşların bir çok düzenleme beklediğini, bunlardan birinin de EYT olduğunu düşünüyor. EYT son dakika haberleri içerisinde İYİ Parti’nin çıkışı dikkatleri üzerine çekti.

Bugün sosyal medya düzenlemesine ilişkin TBMM Genel Kurul’da konuşan İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, sosyal medya düzenlemesinden önce milyonlarca kişinin EYT için düzenleme beklediğini söyleyerek tartışmaların fiilini ateşledi.

DİLİMİZDE TÜY BİTTİ

EYT’den önce sosyal medya düzenlemesinin getirilmesine tepki gösteren İYİ Partili Türkkan;  “Dilimizde tüy bitti; ne emeklilikte yaşa takılanların problemini çözdünüz ne 3600 ek gösterge düzenlemesini getirdiniz ne de milletin yarasına merhem oldunuz. Hepimizin malumu önümüz bayram, millete zehir ettiğiniz bir başka bayrama daha giriyoruz şimdi. İstihdam yok, iş yok, aş yok, hayat pahalılığı almış başını gidiyor. Çocuklar arife günü babalarının yolunu gözlüyor ama babaların elleri boş, keseleri boş, yüzleri mahzun, evladına mahcup. Anneler babaları karşılıyor, sofra kuracak ama mutfakta sofrayı kuracak hiçbir şey yok, mutfaklar da boş.” ifadelerini kullandı.

Maksat İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.