Maksat İstihdam

Mecliste 4/D işçilere ek zam talebi

Mecliste 4/D işçilere ek zam talebi
236 görüntülenme
16 Ocak 2020 - 8:00

Türkiye Büyük Millet Meclisi yeniden hareketlendi. Bir süredir işçi gündeminden de uzak kalan TBMM kürsüsü, meclisin yeniden tatilden çıkması ile taşeron gündemine yoğunlaştı. Ekonomik sorunları ilk hisseden kesimlerin başında gelen kadro alan taşeronlar olarak da bilinen 4/D işçiler ile ilgili İYİ Parti’den önemli bir talep geldi.

Taşeron işçilerin yazın yeni sözleşme imzalanana kadar yüzde 4’lük zamlara sıkışıp kalması siyasilerin de dikkatini çekiyor. İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş konuyu gündeme taşıyan isim oldu.

TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Meclis kürsüsünde söz olan Ataş, 696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçiş yapan işçilerin 31 Aralık 2020’ye kadar yüzde 4+4 zam alacağını hatırlatarak başladığı konuşmasında, taşeronlar başta olmak üzere vatandaşlarımızın bügun itibari ile ekonomik sorunları derinden hissettiğini, pek çok kesimin olduğu gibi 4/D sürekli işçi maaşlarına verilen zamların da enflasyonun çok altında kaldığına işaret ederken, asgari ücrete 2019’da yüzde 26, 2020’de yüzde 15 zam yapılırken taşeron işçilerin maaşlarının yüzde 8’lik zam ile kaldığına dikkat çekti.

Ataş, bu veriler ışığında kamu kurumlarına ve kamu şirketlerine KHK ile alınan işçilere verilen zamların bir an önce gözden geçirilmesini, bu işçilerin hak ettiği ücretin verilmesini talep etti.

Maksat İstihdam’ı Instagram’dan takip için TIKLA
Maksat İstihdam’ı Facebook’tan takip için TIKLA
Maksat İstihdam’ı Twitter’dan takip için TIKLA

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.