MEB: Temel liseler kapanacak | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

18 Eylül 2020 - 14:43

MEB’ten yeni kararlar: Temel liseler kapanacak, öğrenci desteği verilmeyecek

MEB’ten yeni kararlar: Temel liseler kapanacak, öğrenci desteği verilmeyecek
Son Güncelleme :

29 Ocak 2019 - 14:53

306 görüntülenme

Milli Eğitim Bakanlığı özel eğitim kurumlarına yönelik yeni kararlar aldı. 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı itibari ile yeni süreç başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi internet sitesi üzerinden destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili yeni kararlar aldığını duyurdu. Alınan kararlar şu şekilde…

TEMEL LİSELER KAPANIYOR

Dershanelerin dönüşüm sürecinde açılan temel liseler yeni alınan karar ile kapanıyor. Bu eğitim öğretim yılının sonuna kadar açık kalacak liseler, yeni öğrenci kaydı ve bursluluk sınavı yapamayacak. 2019 Haziran itibari ile işlevlerini yitirecekler.

Temel liselerde okurken yeni başlayacak ve bitirenler hariç ara sınıflarda olanların nakilleri yaz boyunca yapılacak ve bir mağduriyet yaşanmaması MEB özel olarak çalışacak.

ÖZEL OKUL TEŞVİKİ BİTİYOR

Halkın ‘teşvik’ olarak adlandırdığı öğrenci desteği de bitiyor. Sanayi bölgeleri ve bu bölgeler dışında açılan özel mesleki ve teknik eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler hariç tüm özel eğitim kurumlarında özel okul teşviki sona erecek.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın başından itibaren ilk kez öğrenci desteği alacaklara bu paralar verilmeyecek. Hali hazırda bu desteği alanlar ise öğrenim gördükleri okul bitene kadar alacak.

Maksat İstihdam