MEB'ten kreşlere ilişkin açıklama: "Çalışan anne-babaları mutlu edecek" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

2 Aralık 2020 - 02:50

MEB’ten kreşlere ilişkin açıklama: “Çalışan anne-babaları mutlu edecek”

MEB’ten kreşlere ilişkin açıklama: “Çalışan anne-babaları mutlu edecek”
Son Güncelleme :

20 Kasım 2020 - 12:14

87 görüntülenme

Okulların tümden uzaktan eğitime geçme kararı MEB tarafından onaylandıktan sonra kreş-anaokulu-dershane gibi işletmelerin de kapatılması kararı yine MEB kararı olarak yayınlanmıştı. Kreşlerin kapatılması karı-koca çalışan çiftlerin bir hayli öfkesini çekti. Çalıştıkları süreçte çocuklarını nereye bırakabileceklerini soran vatandaşlar kreşler için bir alternatif çözüm istiyordu.

Bugün TRT Haber kanalının konuğu olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kreşler ile ilgili konuştu. Kreşler ile ilgili 20 Kasım 2020’de bir açıklama yapacaklarını söyleyen Bakan Selçuk, bu açıklamadan çalışan anne-babaların memnun olacağını söyledi.

SINAVLAR TEK GÜN OLMAZDI

TRT Haber’deki konuşmasında sınavları 31 Aralık 2020 sonrasına ertelediklerini söyleyen Bakan Selçuk; “Çocuklarımızın haftada bir gün sınava gitmeleri de doğru değil, bunun için sınavları erteledik. Daha önce yapılan sınavlar geçerli olacak. 4 Ocak’ta okullar açıldığında hangi hafta neler yapılacak bakacağız. Salgının seyri belli değil, bizim oluşturduğumuz senaryoyu paylaşmak doğru değil. Şimdi verilere baktığımızda yıl sonuna kadar stajların da yapılmaması gerektiği konusunda ortak bir kanaat oluştu, karar alındı.” ifadelerini kullandı.

KARAR GELDİ: KREŞLER VE ANAOKULLARI AÇIK KALACAK-İŞTE ÇALIŞMA SAATLERİ