MEB karar verdi: Okullarda yazılı yüz yüze mi? İlk dönem yazılı tarihleri nasıl olacak? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 16:57

MEB karar verdi: Okullarda yazılı yüz yüze mi? İlk dönem yazılı tarihleri nasıl olacak?

MEB karar verdi: Okullarda yazılı yüz yüze mi? İlk dönem yazılı tarihleri nasıl olacak?
Son Güncelleme :

28 Ekim 2020 - 12:00

81 görüntülenme

Milli Eğitim Bakanlığı her 2-3 haftada bir yeni sınıf düzeyleri için yüz yüze eğitimi açmaya devam ediyor. Geri kalan son sınıflar 23 Kasım’da eğitime devam edecek. Eğitimde rota bu şekilde seyrederken, okullarda yazılı sınav için önemli bir karar geldi. Uzun zamandır devam eden tartışmalar son buldu ve MEB, 2020-2021 yılı ilk dönem yazılı sınavların yüz yüze yapılmasına karar verdi.

OKULLARDA SINAV OLACAK

Milli Eğitim Bakanlığı kararına göre, geçerli olan sınavların, yani yazılıların hepsi okullarda yapılacak. Sınav döneminde Covid-19 tespit edilmiş veya temaslı olduğu tespit edilmiş öğrenci sonra sınava alınabilecek. Sınavlara mazeretli olarak katılmayan öğrenciler ise ders öğretmenin belirlediği zamanda sınava girecek.

SINAV TARİHLERİNE ZÜMRE KARAR VERECEK

Okullarda yapılacak yazılı tarihleri için uygun zamanın ne olduğuna okuldaki Zümre Öğretmenler Kurulu karar verecek. Sınavlar ihtiyaç duyulursa Cumartesi günü de yapılabilecek.

Sınavlar yüz yüze eğitimin geçerli olduğu günlerde her ders için 1 ders saatini aşmayacak sürede yapılacak.

YAZILI YAPILMAYACAK DERSLER

Yine Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamasına göre yüz yüze eğitimin verilmediği Görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi ve oyun, beden eğitimi ve spor, trafik güvenliği, insan hakları, yurttaşlık ve demokrasi, teknoloji ve tasarım, bilişim teknolojileri ve yazılım, Peygamberimizin hayatı, temel dini bilgiler ve seçmeli dersler gibi tüm dersler yazılı olmadan geçilecek. Bu derslerde proje ödevi kabul edilecek.