Mansur Yavaş'tan EYT talimatı | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

29 Eylül 2020 - 09:27

Mansur Yavaş’tan EYT talimatı

Mansur Yavaş’tan EYT talimatı
Son Güncelleme :

29 Nisan 2019 - 10:40

1.364 görüntülenme

31 Mart yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, seçimden önce emeklilikte yaşa takılanlara verdiği sözü tutmak için çalışmalara başladı. Seçime CHP bünyesinde katılan Yavaş, rakibi Mehmet Özhaseki karşısında büyük bir başarı elde ederek seçimi kazanmıştı.

Yerel seçim öncesinde Yavaş’ın gündeminde EYT‘liler de vardı. Sorunları bir türlü çözüme kavuşmayan milyonlarca EYT’li için söz veren Yavaş, seçimi kazanması halinde EYT’lilerin sağlık ve sosyal ihtiyaçlarını belediye bünyesinden karşılanması için vaatlerde bulunmuştu.

KONU İLE İLGİLİ TALİMATI VERDİ

Önceki gün sözünü tutmak için harekete geçen Mansur Yavaş, hukuk müşavirliğine bir yazı gönderdi. Yazıda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Sosyal Yardım Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasını söyleyen Yavaş mektupta şu ifadelere yer verdi;

“Sosyal devlet ve sosyal belediyeceliğin de bir gereği olarak; 5510 sayılı SSGSS, 5534 Sayılı Emekli Sandığı Kanunu BAĞ-KUR kanunlarında genel sağlık sigortası kapsamında sağlık hizmetlerinden faydalanamayan kişilere hane bazında her türlü sosyal yardım ile hastane masrafları ve ilaç bakım giderleri bakımından desteklenmesi, sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek adına rehberlik hizmetlerin sunulması ve 5510 sayılı kanunla belirlenen genel sağlık sigortası prim desteğinin 01.01.2020 tarihinden sonra kalkması halinde bu yardımların belediye bütçesinden ayrılan ödeneğe göre karşılanması hedeflenmiştir.”

Maksat İstihdam