Mansur Yavaş hakkında soruşturma! | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Eylül 2020 - 08:12

Mansur Yavaş hakkında soruşturma!

Mansur Yavaş hakkında soruşturma!
Son Güncelleme :

20 Haziran 2019 - 11:00

363 görüntülenme

31 Mart yerel seçimleri sonucu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kararı sonrası açıklama yapan Mansur Yavaş soruşturmanın zamanlamasına değindi.

3 gün önce başlatılan soruşturma kararı Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame üzerine Ankara Batı 4.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından alındı. Söz konusu soruşturma Mansur Yavaş’ın avukatlık yaptığı zamana dayanıyor ve ‘görevi kötüye kullanma’ iddiası içeriyor.

MANSUR YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili açıklama yapan Yavaş ise benzer süreçlerin 31 Mart yerel seçimlerinden önce de yaşandığını, olayın asıl mağduru kendisi olmasına rağmen hakkında algı operasyonlarının yürütüldüğünü ve bu çirkin kampanyanın kalıntılarının bugün de etkisini sürdürdüğünü söyledi.

İHA’nın haberine göre Yavaş karar ile ilgili konuşmasının devamında;

“Adalet toplumun vicdanıdır. Hem hukuki açıdan, hem toplumsal açıdan defalarca yargılanan bu şahsın şu anda olması gereken yer bellidir. Aksine, yine hukuki ve toplumsal açıdan şahsımla ilgili ise olumsuz tek bir hüküm bulunmamaktadır. T.C. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlamamın üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen, yaptığımız çalışmaların kamuoyunda büyük bir takdir gördüğü bu dönemde yaşanan bu gelişmeyi, oldukça manidar olarak değerlendiriyorum.

Göreve gelir gelmez, söz verdiğimiz üzere, sergilediğimiz şeffaf, denetlenebilir, israftan uzak, adil ve halktan yana belediyeciliğin birilerini rahatsız ettiği muhakkaktır. Bu komplo sürecinin devam etmesi için, dayanaksız iddialara çeşitli düzenlemelerle kılıflar uydurulacağı ve yargısal süreçlere müdahale edildiği/edileceği hususları kamuoyunda yaygın bir şekilde muarızlarımızca konuşulmaktadır. Bu süreci yakından takip ettiğimizin ve gelişme hakkında yakında komuoyuna detaylı bilgi vereceğimizin altını çiziyorum.

Tutturduğumuz helal yoldan asla ayrılmayacağız. Halkımızın dünle bugün arasında karşılaştırma yapma imkanına kavuşmuş olması günah sahiplerini ürkütse de, onları seçim öncesi metotlara başvurmaya itse de, biz hukuktan ve doğru yoldan ayrılmayacağız. Artık onlar da halkımızın takdirine saygı duymalı ve Ankara’yı bundan böyle hazımsızlığın, komploculuğun, adaletsizliğin değil; dürüstlüğün, şeffaflığın, adaletin ve kardeşliğin yöneteceğini bilmelidir.” ifadelerini kullandı.

Maksat İstihdam