Mahmut Arslan'dan KİT açıklaması | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

29 Eylül 2020 - 17:43

Mahmut Arslan’dan KİT’lere: “Sizin için mücadelemiz sürüyor”

Mahmut Arslan’dan KİT’lere: “Sizin için mücadelemiz sürüyor”
Son Güncelleme :

15 Ocak 2019 - 8:20

328 görüntülenme

Geçtiğimiz gün Ankara’da KİT’lerde çalışan işyeri sendika temsilcileri ile buluşan Mahmut Arslan, kadro bulamayan taşeronlar başta olmak üzere çalışma hayatına dair önemli açıklamalar yaptı.

Toplantıda konuşma yapan Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, KİT‘lerde kadro kapsamı dışında kalan 70 bin kadar taşeron işçi için mücadelelerinin sürdüğünden söz etti.

Taşeron konusunda Türkiye’nin hamlelerini değerlendiren Arslan, taşeronlara kadro verilmesinin dünya trendinin aksine, uluslararası güçlerin ve finans kurumlarının dayatmalarına rağmen hayata geçirilmiş bir uygulama olduğundan söz etti. Bu konunun büyük bir başarı olduğunu söyleyen Arslan, fakat kadro kapsamı dışında kalmış 70 bin taşeronun da kadro kapsamına alınarak bu başarının taçlandırılması gerektiğini söyledi.

KİT’lerin kadro almasının sanılan aksine devlete yük değil, kazanç getireceğini vurgulayan Arslan, kadronun verilmesi halinde devletin taşeron şirkete ödediği kar payı ve KDV gibi yüklerden kurtulacağını söyledi.

MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

Hizmet-İş Sendikası’nda 10 bin, Hak-İş’te 40 bin kadro alamayan taşeron üyenin olduğuna vurgu yapan Arslan, taşeron mücadelesini kendilerinin başlattığını, bu nedenle hakkaniyetli ve adaletli olmak zorunda olduklarını ve kadro alamayanlar için mücadelelerinin kararlıkla süreceğini söyledi.

Maksad İstihdam