Arslan: "Tarihi bir yürüyüş yapıyoruz" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

22 Eylül 2020 - 12:59

Mahmut Arslan: “Tarihi bir yürüyüş yapıyoruz”

Mahmut Arslan: “Tarihi bir yürüyüş yapıyoruz”
Son Güncelleme :

17 Haziran 2019 - 11:00

286 görüntülenme

Bolu Belediyesi‘nde CHP yönetimi tarafından haksız yere işten çıkarmaları protesto etmek için Hak-İş Konfederasyonu‘na bağlı Hizmet-İş Sendikası tarafından başlatılan ‘Emek ve Adalet Yürüyüşü‘  sürüyor.

Yürüyüşün dünkü ayağı için Çamkoru Mevkisi’nde toplanıldı. Yürüyüş ile ilgili yeni açıklama Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan’dan geldi.

TARİHİ BİR YÜRÜYÜŞTÜR

Yürüyüşte her gün 20 kilometre yol kat ettiklerini söyleyen Mahmut Arslan, altı gündür işçilerin emek, ekmek, iş, gelecek ve çocukları için yürüdüklerini, kendilerinin bu yürüyüşün tarihi bir yürüyüş olduğunu, bir hak ve adalet arama mücadelesi olduğunu her ortamda dillendirdiklerini söyledi.

KARARLI BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRECEĞİZ

Yürüyüşün bir çok kişi tarafından fark edilemeyen bir anlamı olduğunu söyleyen Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, bu anlama uygun olarak yürüyüşün kararlıkla sürdürüleceğini söyledi.

Yürüyüşün bir kaç anlam taşıdığını söyleyen Arslan, şu ifadeleri kullandı;  Birincisi sağduyuyla yürüyoruz. İkincisi, geleceğimizi de güvence altına almak için haklı bir yürüyüşte olduğumuzu da anlatıyoruz. Üçüncüsü güvenlik güçlerimizle herhangi bir sorunumuz olmuyor. Kavga etmeden, çatışmadan, birbirimizi üzmeden bir yürüyüş yapıyoruz. Bütün bunlar bize yakışan işler”

Maksat İstihdam