Mahmut Arslan: Sözünüzün arkasında durun | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

25 Eylül 2020 - 17:37

Mahmut Arslan: “Sözünüzün arkasında durun”

Mahmut Arslan: “Sözünüzün arkasında durun”
Son Güncelleme :

18 Haziran 2019 - 12:35

235 görüntülenme

Öz Çelik-İş Sendikası’nın Çukurambar’daki yeni binasının açılışına katılan Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Bolu Belediyesi‘ndeki işten çıkarmalara ve sendikal baskılara değindi. Arslan, işten çıkarmalar sonrasında başlayan ‘Emek ve Adalet Yürüyüşü‘nün detaylarını paylaştı.

NOTERDEN BELGE İMZALAMIŞTI

Bolu Belediyesi’nde işçileri işten çıkaran CHP’li Tanju Özcan’a değinen Arslan, Özcan’ın seçimlerden önce işçilere herhangi bir çıkarma olmayacağı sözü verdiğini, işçiler ikna olmayınca noterden belge aldığını ve noter imzalı bu belgenin tüm işçilere dağıtıldığını söyledi.

Böyle bir söze ve noter imzalı belgeye rağmen 31 Mart seçimlerinden sonra 97 işçinin işten çıkarıldığını söyleyen Arslan, Türkiye’nin diğer illerinde de 700 kadar Hak-İş’e bağlı sendika mensubu işçinin işten kovulduğu, 14 bin 700 kişinin ise baskı ve tehditle Hak-İş bünyesinden istifa ettirildiği bilgisini paylaştı.

KIRMADAN, DÖKMEDEN HAK ARIYORUZ

Yaptıkları eylemin kırmadan, dökmeden hak arama mücadelesi olduğunu söyleyen Arslan, Kılıçdaroğlu’na seslenerek; “Bizi duyun, bizi anlayın, bizi fark edin, ne istediğimizi görün, taahhütlerinizin arkasında durun. Söz namustur diyorsunuz, sözünüzün arkasında durun. Yarın ‘bu sorunu çözelim’ desinler, sorun çözülürse eylemimizi durdururuz. Amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil.” ifadelerini kullandı.

Maksat İstihdam