Mahmut Arslan: "1 Kasım'dan sonraki süreçte mücadelemiz sürecek" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 22:55

Mahmut Arslan: “1 Kasım’dan sonraki süreçte mücadelemiz sürecek”

Mahmut Arslan: “1 Kasım’dan sonraki süreçte mücadelemiz sürecek”
Son Güncelleme :

04 Kasım 2020 - 17:29

143 görüntülenme

1 Kasım’da yüz binlerce 4/D sürekli işçi kadrosundaki personelin iş kolu değişimi en çok Hak-İş Konfederasyonu‘nu etkiledi. Hak-İş’e bağlı sendikalardaki 120 bin kişi, Hak-İş içindeki sendikalarda yer değiştirirken, 80 bin kişi Hak-İş’e bağlı sendikalardan ayrılmak zorunda kaldı. Sürece uzun zamandır itiraz eden Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, sürecin gerçekleşmesinin ardından ilk açıklamasını yaptı.

ÜYELERİMİZ KANUN ZORUYLA KOPARILDI

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, 1 Kasım’da 696 sayılı KHK kapsamında kadroya alınanlar için yeni dönemin başladığını, bu nedenle üyelerin kanun zoruyla sendikalarından koparılarak başka sendikalara kaydırıldığını söyledi.

Hak-İş’in tarihi boyunca hep zoru ve doğruyu başardığını söyleyen Arslan; “Üyelerimiz zorla başka Konfederasyonlara kaydırılsa da HAK-İŞ işçileri tekrar çatısı altında toplamaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Bu süreçte büyük bir onurla sürdürdükleri mücadelelerine devam edeceklerini söyleyen Arslan;

“Geçtiğimiz süreçte haksız, hukuksuz ve adaletsiz bir şekilde önümüze konulan tüm engellere rağmen sendikal mücadelemizi büyük bir kararlılıkla sürdürdük, yeni bir anlayışla sürdürmeye de kararlıyız. Bize dayatılanlara teslim olmadan, geri çekilmeden, asla vazgeçmeden bu mücadeleye devam edeceğiz.

HAK-İŞ olarak işçilerin güvenini kazanarak istikrarlı büyümemizi sürdürmekteyiz. Tüm işkollarında örgütlü olan 21 sendikası ile Konfederasyonumuz HAK-İŞ, Türkiye’nin en büyük Konfederasyonlarından birisi olmayı sürdürüyor.

HAK-İŞ’i ve sendikalarımızı büyüterek sahada aynı heyecanla, aynı kararlılıkla ve aynı inançla mücadelemizi sürdüreceğiz. HAK-İŞ olarak, bütün çalışanları sendikalarımızda örgütlenmeye davet ediyoruz. Duruşundan, kimliğinden ve ilkelerinden asla taviz vermeyen bir Konfederasyon olarak; daha büyük ve daha güçlü HAK-İŞ için çalışmaya, sendikasız bütün işçileri HAK-İŞ çatısı altında örgütlenmeye davet ediyoruz.”” diyerek sözlerini tamamladı.