Kurban tatili 9 gün oldu mu? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Eylül 2020 - 06:34

Kurban tatili 9 gün oldu mu?

Kurban tatili 9 gün oldu mu?
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2019 - 11:00

224 görüntülenme

2019 Kurban Bayramı giderek yaklaşıyor. İslamiyet’teki iki bayramdan biri olan Kurban Bayramı bu yıl da ibadetler ve dualar ile kutlanacak. Çalışma hayatı Kurban Bayramı tatili kaç gün? sorusuna yanıt arıyor. Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu mu?

Geçtiğimiz bayram hükümet beklenen bir karar alarak tatili 9 güne çıkarmış, bu gelişme başta turizm sektörü olmak üzere ekonomiye iyi geldiği gibi, çalışanlara da uzun ve etkili bir dinlenme imkanı sunmuştu.

2019 Kurban Bayramı bu yıl 11 Ağustos 2019 Pazar günü başlayacak. 12-13-14 Ağustos bayramın kalan günleri olacak. Bayramın büyük kısmı hafta içine denk gelince 9 günlük tatil beklentisi de had safhaya ulaştı.

SEKTÖR BEKLENTİDE

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 9 günlük tatil kararının henüz gelmemesini eleştirdi ve karar için geç kalındığını söyledi. Yine de yetkililerin geç de olsa kararı almasının iyi olacağını söyleyen Ayık, vatandaşların hem kurban ibadetini yerine getirmesi, hem de tatile çıkması için 9 günlük tatilin gerekli olduğunu savundu.

Ayık, vatandaşların bayram tatillerini ucuza getirmesi için blok tatillerin yılbaşında açıklanması ve bu sayede insanların erken rezervasyon gibi imkanlardan faydalanması gerektiği görüşünü bildirdi.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

16 Temmuz itibari ile yetkililerden bayram tatiline dair bir açıklama henüz gelmiş değil. Önümüzdeki günlerde bir açıklama gelebilir. Son gelişmeleri sizin için takip edeceğiz.

Maksat İstihdam