KPSS soru ve cevapları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Eylül 2020 - 07:14

KPSS soru ve cevapları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak?

KPSS soru ve cevapları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak?
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2019 - 12:00

172 görüntülenme

14 Temmuz 2019’da yüz binlerce memur adayı üniversite mezunları için düzenlenen 2019 KPSS Lisans için ter döktü. Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri olmak üzere 3 kısımda yapılan sınava 600 binden fazla kişi katıldı. Sınavın üzerinden geçen 2 gün sonra sınava giren memur adayları 2019 KPSS Lisans soru ve yanıtları için arama yapmaya başladı.

KPSS heyecanı geçtiğimiz pazar günü yapılan 3 oturum ile yaşandı. Genel Kültür ve Genel Yetenek saat 10.15’te, Eğitim Bilimleri ise 14.15’te yapıldı.

Adaylar bu sınavın son derece zor olduğu görüşünde birleşirken, sınavın ardından geçen 2 günde memur adayları soruları görerek alabilecekleri puanı bir nebze olsun tahmin etmek istiyor.

2019 KPSS LİSANS SORU VE CEVAPLARI AÇIKLANDI MI?

16 Temmuz itibari ile ÖSYM henüz soru ve cevapları duyurmadı. Fakat önceki yıllarda sınavın üstünden geçen 1-2 gün içinde duyurulduğunu göz önüne alırsak her an soru ve cevaplar adayların erişimine açılabilir.

ÖSYM, henüz konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Açıklanacak soru ve cevaplar sınavın yüzde 10’luk bir kısmına ait olsa bile adaylara sınavları konusunda fikir verecek.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin daha önce yayınladığı sınav takvimine göre 14 Temmuz 2019 Pazar günü yapılan KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavının sonuçları 29 Ağustos 2019 Perşembe günü adaylara duyurulacak. Sınavın sonucu 2 yıl boyunca başvurduğunuz kurumlarda kullanılabilir olacak.

Sonuçlar açıklandığı an ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemi olan ais.osym.gov.tr adresinden duyurulacak. Adaylar sonuçlarına T.C. Kimlik Numaraları ve aday işlemleri şifreleri ile ulaşabilecek.

Maksat İstihdam