KPSS önlisans günü nüfus müdürlükleri açık mı? 25 Ekim için il-ilçe nüfus müdürlükleri açıklaması geldi | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Kasım 2020 - 06:43

KPSS önlisans günü nüfus müdürlükleri açık mı? 25 Ekim için il-ilçe nüfus müdürlükleri açıklaması geldi

KPSS önlisans günü nüfus müdürlükleri açık mı? 25 Ekim için il-ilçe nüfus müdürlükleri açıklaması geldi
Son Güncelleme :

22 Ekim 2020 - 16:03

83 görüntülenme

2020 KPSS Önlisans 25 Ekim 2020 Pazar günü ÖSYM tarafından belirlenen sınav merkezlerinde eş zamanlı olarak başlayacak. Milyonlarca 2 yıllık üniversite mezunu memur olma hayali ile KPSS’ye girecek. KPSS günü nüfus müdürlükleri bir diğer önemli konu. Kimlikleri sınav için geçersiz olan veya kimliğinde sorun olanlar değişim için 25 Ekim günü açık olan nüfus müdürlükleri için arama yapıyor.

ÖSYM’DEN AÇIKLAMA

ÖSYM’den gelen açıklamaya göre, 25 Ekim 2020 tarihi sabahından itibaren sınava girecek adaylar için bazı il ve ilçe nüfus müdürlükleri açık bırakılacak. Adaylara sınava girmeleri için “Geçici Kimlik Belgesi” verilecek.

ÖSYM’nin açıklaması şöyle;

“25 Ekim 2020 tarihinde ön lisans düzeyinde uygulanacak 2020 Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Ön Lisans) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden,  nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 25 Ekim 2020 Pazar günü  07.00 ile 10.00 saatleri arasındaaçık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya  fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya  fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya  fotoğraflı, barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir. ”

SINAV GÜNÜ AÇIK NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ