KİT'lerden Cumhurbaşkanı'na mektup | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 07:54

KİT çalışanı taşeronların Cumhurbaşkanı’ndan istekleri

KİT çalışanı taşeronların Cumhurbaşkanı’ndan istekleri
Son Güncelleme :

12 Mart 2019 - 11:03

2.356 görüntülenme

31 Mart 2019 yerel seçimler yaklaşırken her meslek grubu sorunlarının çözümü için yetkililere başvuruyor. 696 sayılı KHK ile taşeronların kadroya geçiş sürecinin mağdurları arasında yer alan KİT‘lerdeki taşeronlar da seçim öncesi kadro bulabilmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a bir talep mektubu yazdı.

TEDAŞ, EÜAŞ ve TEİAŞ bünyesinde çalışan taşeronlar kadro bulabilmek adına Cumhurbaşkanlığı’na bir dilekçe gönderdi. Sayıları 4 binden fazla olan bu işçiler kadro taleplerini bu dilekçede dile getirdiler. Tes-İş sendikası vasıtası ile gönderilen bu mektupta işçiler ‘asıl işi’ yaptıklarını söyleyerek çalıştıkları kurumlarda sürekli işçi kadrosuna geçmeyi talep etti.

Tes-iş bu dilekçeyi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na sundu. İşçilerin güvenceli bir gelecek talepleri bu vasıtayla en üst makama iletilmek üzere yola çıktı.

Tes-İş yöneticileri ise Anadolu Ajansı’na yaptıkları açıklamada; “Bu işçilerin yaklaşık 5 bini bizim iş kolumuzda. Üyemiz olan bu işçiler, haklı kadro taleplerini dilekçeye dökerek bize ulaştırdılar. Cumhurbaşkanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı makamlarına hitaben yazılan bu dilekçeleri biz de posta yoluyla ilgili makamlara gönderdik. Üyelerimizle birlikte daha önce üst düzey hükümet yetkililerince verilen kadro sözünün yerine getirilmesini ve taşeron düzenlemesinin eksik ayağının tamamlanmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Maksat İstihdam