Maksat İstihdam

Kısa Çalışma Ödeneği ve Ücretsiz İzin Desteği 1 ay daha uzatıldı! İşte yatacakları son tarih

Kısa Çalışma Ödeneği ve Ücretsiz İzin Desteği 1 ay daha uzatıldı! İşte yatacakları son tarih
117 görüntülenme
31 Temmuz 2020 - 2:17

Türkiye’de pandemi nedeniyle istihdamın olumsuz etkilenmemesini isteyen devlet, Nisan ayının 17’sinden itibaren Kısa Çalışma Ödeneği ve Ücretsiz İzne Nakit Desteği önlemlerini devreye koydu. Milyonlarca çalışan içinden şirketi tarafından başvuranlara yönelik Kısa Çalışma Ödeneği ve ücretsiz izin nakit desteği verilmeye başlandı.

Bu iki ödenekten faydalanan 4 milyondan fazla kişi olduğu biliniyor. Nisan 17’den Haziran’a kadar başvuru kabul edildi. Fakat normalleşme dönemi ile birlikte başvurular kapandı. Sadece daha önce başvurmuş olanlara ödemeler devam etti.

İlk etapta Temmuz 2020’ye kadar hesaplanacak olan paralar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Haziran’da aldığı karar ile 1 ay uzatılmış ve Ağustos 2020’ye kadar verilmesine karar kılınmıştı.

ŞİMDİ 1 AY DAHA UZATILDI

Normal şartlarda Ağustos’ta bitecek olan, Eylül’de ise son ödemesi yapılacak olan bu ödemelerin 1 ay daha uzatıldığı kararı az önce Çalışma Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Ödemelerin 1 ay daha uzatılacak olması ile birlikte, yeni hesaplamalar 17 Eylül 2020’ye kadar yapılacak olup, son ödemeler Ekim ayı başında olacak.

Eğer yeni bir uzatma kararı çıkmazsa, ödemeler Ekim’de son bulacak. Fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uzatma yetkisi verilmiş olması ihtimalleri arttırıyor.

Uzatılma kararından sadece şu ana kadar ödeme almış olanlar faydalanacak. Daha önce ödeme almış olanlar dışında yeni başvuru kabul edilmeyecek.

KONU İLE İLGİLİ YENİ GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİN? TIKLA-TAKİP ET

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.