'Kimse işten çıkarılmayacak' sözünde durmadılar | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

24 Eylül 2020 - 17:34

‘Kimse işten çıkarılmayacak’ sözünde durmadılar

‘Kimse işten çıkarılmayacak’ sözünde durmadılar
Son Güncelleme :

30 Mayıs 2019 - 13:33

1.050 görüntülenme

31 Mart seçimlerinden önce ve sonra Cumhuriyet Halk Partisi tarafından ‘kimse işinden edilmeyecek’ sözünün arkasında durulmuyor. Bolu’da Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı sendikalara bağlı işçilerin işten çıkarılmasına tepkiler sürüyor. Hak-İş’ten gelen resmi açıklamaya göre 11 binden fazla kişi sendikalardan istifa etmeye zorlandı.

BİR BELEDİYE DAHA SÖZÜNDE DURMADI

CHP’nin bu sözünün aksine sendikal baskılar ve işçilerin ekmeğinden edilmesi vakaları sürüyor. Bu durumun son örneği CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde yaşandı.

Antalya’da Menderes Türel döneminde işe alınan işçiler merkeze sürgün edildi ve 71 kişinin işine son verildi. Fakat zulüm bununla da bitmedi. Ramazan Bayramı öncesi 44 işçi ilçelere sürgün edilmiş durumda.

Alınan son bilgilere göre durum bununla da sınırlı kalmayacak. Bayram sonrası sürgün edilecek 100 kişilik bir liste daha hazırlandığı alınan bilgiler arasında.

HİZMET-İŞ’TEN TEPKİ

Konu ile ilgili açıklama yapan Hizmet-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil, zulmün en büyük kanıtının bayram öncesi yapılan sürgünler olduğunu belirtirken, CHP’nin bu konuda sözünü tutmadığını söyledi.

3 binden fazla üyelerinin sendikadan zorla istifa ettirildiğini söyleyen Kandil, yapılan herşeyin sendikalı üyeleri istifaya zorlamak için yapıldığını vurguladı.

Maksat İstihdam