Kılıçdaroğlu: "EYT sorununu çözeceğiz" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 03:05

Kılıçdaroğlu: “EYT sorununu çözeceğiz”

Kılıçdaroğlu: “EYT sorununu çözeceğiz”
Son Güncelleme :

17 Mayıs 2019 - 12:09

5.943 görüntülenme

Fox TV canlı yayına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emeklilikte yaşa takılanlar ve 3600 ek gösterge konusunda önemli açıklamalar yaptı.

1999 öncesi çıkan yasa nedeniyle prim günlerini doldurdukları halde yaş nedeniyle emekli olamayanlara kamuoyunda EYT‘liler ismi veriliyor. 31 Mart seçimleri öncesi yasa için ellerinden geleni yapan EYT’liler beklediklerini bulamamıştı. Son dakika EYT haberleri içinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları gündeme damga vurdu.

‘BUNUN HALLEDİLMESİ LAZIM”

EYT’yi Fox TV canlı yayında gündeme getiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, emeklilikte yaşa takılanların sorunlarına çözüm bulunması gerektiğini ve bu duruma da kendilerinin sahip çıkacağını söyledi. EYT sorununa her yerde sahip çıkacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu; ‘sonuna kadar da sahip çıkacağız’ ifadesini kullandı.

“SEÇİMDEN ÖNCE ÇIKACAKTI”

3600 ek göstergeyi de konu eden Kılıçdaroğlu, iktidarın seçimden önce söz verdiğini fakat yapmadığını vurguladı. 3600 ek göstergenin İYİ Parti ve kendileri tarafından daha önce de gündeme getirildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, o dönem tekliflerinin reddedildiğini söyledi.

Maksat İstihdam