Maksat İstihdam

“Kıdem Tazminatı için gardımızı düşürmeyelim”

“Kıdem Tazminatı için gardımızı düşürmeyelim”
254 görüntülenme
22 Temmuz 2020 - 15:29

Kıdem Tazminatı Fonu ve bağlı bulunan Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi gündeme geldiği an Türk-İş Konfederasyonu en sert tepkiyi koyan taraf oldu. Kıdem Tazminatı’nın mevcut haline dokunulmamasını talep eden Türk-İş, hükumetin son pakette yer vermediği ve bittiği düşünülen Kıdem Tazminatı düzenlemesi için henüz tehlikenin geçmediğini söyleyerek, teşkilatından hazır olmasını istedi. Türk-İş, tartışmaların sürdüğü sıralarda dağıttığı afiş ve el broşürlerinin hazır tutulmasını söyledi.

HER AN YENİ DÜZENLEME GELEBİLİR

Türk-İş’e göre kıdem tazminatı düzenlemesinden henüz vazgeçilmiş değil. Bu nedenle Türk-İş Genel Sekreteri Ramazan Ağar ile Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar, konfederasyona bağlı tüm sendikalara yazı göndererek, düzenlemenin henüz rafa kalkmadığını, yeniden gündeme gelme ihtimaline karşı hazırlıklı olmasını istedi.

Türk-İş’in bağlı sendikalara gönderdiği yazıda şu ifadeler yer aldı;

“Konfederasyonumuzun olası kıdem tazminatı düzenlemesine karşı sürdürdüğü faaliyet ve verdiği mücadele olumlu sonuçlanmış olup, konu şimdilik gündemden kalkmış görünmektedir. Bu süreçte sendikalarımızın verdiği mücadeleye teşekkür ederiz. Mücadele sürecinde tarafınıza gönderilen broşür, el ilanı ve bez afişleri gerekli olması durumunda tekrar kullanılabilmeleri amacıyla uygun yer ve koşullarda muhafaza etmenizi rica eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.”

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.