Kemal Kılıçdaroğlu'dan Berat Albayrak yorumu | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 23:19

Kemal Kılıçdaroğlu’dan Berat Albayrak yorumu

Kemal Kılıçdaroğlu’dan Berat Albayrak yorumu
Son Güncelleme :

09 Kasım 2020 - 17:00

74 görüntülenme

Berat Albayrak‘ın istifasının yankıları devam ediyor. Henüz Cumhurbaşkanlığı’ndan istifanın kabul edilip edilmediğine dair bir açıklama gelmedi. Bu esnada Ankara da hareketli. Muhalefet partileri istifaya dair açıklamaya yaptı. İlk açıklama az önce Kemal Kılıçdaroğlu‘dan geldi. Kılıçdaroğlu bugün Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu ile görüşmesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Muhalefet lideri,  Berat Albayrak hakkında yorumlar yaptı.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİR AİLE DEVLETİ Mİ?

Berat Albayrak‘ın istifasına üzüldüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, fakat konu ile ilgili resmi kanallardan açıklama yapılmamasına da tepkili olduğunu belirtti.

Albayrak krizinin yönetilemediğini söyleyen Kılıçdaroğlu;” Bu şekilde bir istifa Cumhuriyet tarihimizde bir ilk. Bu bir devlet krizi. Açıklama yapılmıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir aile şirketi midir? Bunun Berat Albayrak‘la ne ilişkisi var diyeceksiniz? Bir aile tarafından mı yönetilecek bu ülke. Berat Bey neden istifa etti, devletin başında kim var?

Böyle bire inisiyatifin kullanılması Berat Albayrak tarafından garip bir gelişmedir. Özellikle Cumhurbaşkanı hiçbir değerlendirmede bulunmaması dikkat çekiyor. Belki de bu durum ekonomide bir başlangıç olacak.” dedi.