Maksat İstihdam

Kamu ve Özel Sektöre Güvenlik Görevlisi alınıyor | Yargıtay-ODTÜ

Kamu ve Özel Sektöre Güvenlik Görevlisi alınıyor | Yargıtay-ODTÜ
328 görüntülenme
02 Aralık 2019 - 16:09

Gençler arasında giderek popülerleşen ve her geçen gün istihdam sahası artan güvenlik görevlisi alımları içinde bu hafta kamunun bir çok kuruluşu da dahil olmuş durumda. Güvenlik görevlisi ilanları silahlı veya silahsız olmak üzere değişiyor. Haftaya damgasını vuran ilan ise Yargıtay 33 işçi alımı içinde yer alan Yargıtay Güvenlik Görevlisi alımı oldu. Kamu dışında özel kurumların da güvenlik alımları sürüyor. Hepsini sizler için derledik.

Güvenlik görevlisi olmak için il veya ilçelerde bulunan Özel Güvenlik Kursları içinde eğitim durumunuza göre silahlı veya silahsız olarak eğitim alınıyor. Silahlı güvenlik için en az lise mezunu olmak gerekirken, silahsız güvenlik için ilköğretim mezuniyeti yetebiliyor. Ardından girilen ÖGG sınavında başarı gösterenler kimlik alarak güvenlik olarak istihdam şansı arıyor.

Bu hafta özel ve kamu güvenlik görevlisi ilanları için baktığımızda;

YARGITAY GÜVENLİK ALIMI 

Ankara’daki Yargıtay birinci daire başkanlığı bünyesine silahlı güvenlik alınacaktır.

Ankara’da yaşamak şarttır. Diğer şartları;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak,
Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,
Yaptırılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,
İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak
Engellilerin, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek,
Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması(bedensel ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.
Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17 inci maddesi gereğince Başkanlığımızca yapılan sözlü sınavda başarılı olmak.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ODTÜ)

Yine Ankara’da ikamet eden 35 kişi arıyorlar. Lise mezunu ve 36 yaşından gün almamış adaylar aranıyor.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ (şartları okuyunuz)

ÖZEL SEKTÖR GÜVENLİK İLANLARI

Silahlı Güvenlik Görevlisi: Konya, Giresun, Kocaeli, İstanbul, Bilecik, Bursa illerinde alım var. En az lise mezunu olmak ve kimlik şartı var. Ayrıca ilanların aradığı özel şartlar da mevcut.

İLANLARI GÖRMEK VE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Silahsız Güvenlik Görevlisi: İstanbul, Tekirdağ, Gaziantep, Bursa, Muğla illerinde alım var. En az ilköğretim mezunu ve kimlik belgesi zorunlu. Bunlar dışında ilanların aradığı özel şartlar da mevcut.

İLANLARI GÖRMEK VE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sınıflandırılmamış Güvenlik Görevlisi (Silahlı-Silahsız karışık): İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Karabük, Gaziantep, Balıkesir, Denizli, Antalya, Şanlıurfa, Bursa, Kırklareli, Ankara, Düzce, Kayseri, Adana, Bilecik, Uşak, İzmir, Sakarya, Niğde.

Koruma: İzmir’de bir alım var. 25-30 yaş arası özel güvenlik kimliği olan bayan alınacak. BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

KARİYER GÜVENLİK İLANLARI

İŞKUR’daki ilanlardan farklı olarak Kariyer sitesinin sunduğu ilanlara baktığımızda;

İstanbul, Antalya, Mersin, Gaziantep, Bursa, Adana, Denizli, Manisa, İzmir, Antalya, Kocaeli, Yalova, Muğla, Aydın, Kütahya, Kırklareli, Kahramanmaraş, Bilecik, Kayseri, Çorum illerinde olacaktır. İlan türü güvenlik müdürü, bekçi, silahlı veya silahsız güvenlik olarak değişiyor.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Kariyer’den verdiğimiz ilanlar için siteye kaydolup CV doldurduktan sonra başvuru yapabilirsiniz. İŞKUR ilanları için önce iş arayan girişi yapın. Ardından ilanları inceleyin. Size uygun ilan bulunca başvuru yapabilirsiniz. Başvuru aşamasında yaşadığınız sorunlar için Instagram adresimize DM atabilirsiniz.

 

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.