Kamu işçileri ve taşeronlara bayram müjdesi gelecek mi? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 07:48

Kamu işçileri ve taşeronlara bayram müjdesi gelecek mi?

Kamu işçileri ve taşeronlara bayram müjdesi gelecek mi?
Son Güncelleme :

05 Temmuz 2019 - 16:23

5.504 görüntülenme

Yılın ilk yarısında verilen ilave tediye ödemelerinin sonlanmasının ardından taşeronlar ve kamu işçileri kurban bayramı öncesi ilave tediye alacak mı? sorusu yanıt beklemeye başladı.

Tediyeler ve kamu işçileri yılda iki kısımda ve taksitle olmak üzere tediye alıyor. Yılın ikinci tediye dönemi gelip çattı. İkinci tediyeler 2 taksitle ödenecek.

RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ ÖDEME YAPILDI

Yılın ilk yarısına ait tediyelerin son taksiti alınan kararla Ramazan Bayramı öncesi ödendi. Bu sayede kamu işçileri ile taşeronlar bayramda rahat bir nefes aldı. Yılın ilk yarısındaki 26 günlük tediyeler 2 taksitle ödendi. Ödemelerin son taksiti 31 Mayıs 2019’da hesaplara geçti.

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ TEDİYE YATACAK MI?

Yılın ikinci yarısına ait 26 günlük tediyeler de 2 taksitle ödenecek. İkinci ilave tediye de 13’er günlük taksitle 2 seferde ödenecek.

Geçtiğimiz yıl ikinci tediyelerin ilk taksiti 5 Ağustos’ta yatmıştı. İkinci taksit ise 31 Aralık 2019’da yatmıştı. Bu yıl Kurban Bayramı 11-12-13-14 Ağustos 2019’da olacak. Bu nedenle Kurban Bayramı öncesi ilave tediye ödemesi olası görünüyor.

Bu konuda henüz resmi bir karar yok. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararı beklenecek. Fakat bayram öncesi tediye ödemesi işçilere rahat bir nefes aldıracak.

Maksat İstihdam