Kadroya geçen taşeronlar nasıl terfi edebilir? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 08:03

Kadroya geçen taşeronlar nasıl terfi edebilir?

Kadroya geçen taşeronlar nasıl terfi edebilir?
Son Güncelleme :

13 Mart 2019 - 17:32

2.365 görüntülenme

KHK ile kadroya geçen taşeron işçilerin haklarında 31 Mart 2019 öncesi iyileştirmeye gidiliyor. Yeni gelen haklardan biri de görevde yükselme ve terfi hakkı. Peki taşeronlar görevde nasıl yükselir? Taşeron nasıl terfi eder?

Kamu kurumlarımda taşeron olarak istihdam edilirken çıkan KHK ile kadroya geçtiler. Bu işçilerin son dönem maaşlarında ve tediyelerinde yapılan iyileştirmelerinin ardından son olarak bazı haklarında da iyileştirmeye gidildi. Bu iyileştirmelerden biri de terfi konusunda oldu. Pek çok taşeron da bu terfi gelişmesinden memnun kaldı.

KADROYA GEÇEN TAŞERON NASIL TERFİ EDECEK?

Taşeron işçinin terfi etmesi için öğrenim durumunu değiştirmesi gerekiyor. Örneğin temizlik işçisi olarak istihdam edilen taşeron yükseköğretim kurumu bitirirse kurumunun ihtiyacına göre yeni öğrenim durumuna binaen terfi alabilir.

Halen lise mezunu olarak istihdam edilen bir işçi ön lisans bitirmesi durumunda başvuru yapıp terfi edebilir. Bu noktada kurumun ihtiyacı da önem arz ediyor. Yeni pozisyona terfi eden işçi, yeni pozisyonunun mali ve sosyal haklarını da kazanır.

Maksat İstihdam