Maksat İstihdam

Kadroya alınmayan taşeronlar Türk-İş’in gündeminde

Kadroya alınmayan taşeronlar Türk-İş’in gündeminde
486 görüntülenme
01 Aralık 2019 - 12:00

Türkiye’nin önde gelen işçi konfederasyonlarından biri olan Türk-İş Konfederasyonu 5-7 Aralık 2019 tarihleri arasında 23.Olağan Genel Kurul toplantılarını yapacak. Toplantılar kapsamında Türk-İş aynı zamanda başkan seçimini de gerçekleştirecek. Pek çok kişi yeniden aday olması beklenen mevcut başkan Ergün Atalay‘ın seçilmesine kesin gözüyle bakıyor.

23. Olağan Genel Kurul’a az bir süre kalan kurul ile ilgili Ergün Atalay’dan açıklamalar geldi. Atalay, kurul gündemlerinin son derece kalabalık olduğunu söylerken, kıdem tazminatından vergi sistemine, mülteci araştırmalarından küresel ısınmaya kadar geniş bir yelpazede her konuyu konuşacaklarını ifade etti.

KADRO ALAMAYAN TAŞERONLAR VAR

Kurulda konuşacakları konular ile ilgili ayrıntılar veren Atalay, kadro alamayan taşeronları da konuşacaklarını söylerken, tartışmalı Kamu Toplu iş Sözleşmesi sonrası yapılan imza töreninde yaşananlara yeniden açıklık getirdi ve taşeronları neden konuşmadıklarını açıkladı.

Atalay, yaz sonu yapılan görüşmelerde taşeronların da sözleşmeden istifade etmelerini istediklerini fakat Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca sözleşmeden sonra mali konularda bir konuda anlaşmanın mümkün olmadığını söyledi. O dönem bu maddeyi kaldırtmak için masadan bile kalkmayı düşündüklerini belirten Atalay, fakat işin; “Bu sözleşme kamunun, taşeronun değil” noktasına geldiği için anlaşmaya mecbur kaldıklarını ifade etti.

Maksat İstihdam

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.