Taşeronların durumu mecliste konuşuldu | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

24 Eylül 2020 - 01:54

Kadro alamayan taşeronların durumu mecliste konuşuldu

Kadro alamayan taşeronların durumu mecliste konuşuldu
Son Güncelleme :

31 Mayıs 2019 - 14:31

34.748 görüntülenme

696 Sayılı KHK ile sürekli işçi statüsünde 4/D’li olarak pek çok kişi kadroya geçse de, kamu kurumlarında hala kadro alamamış taşeronlar mevcut. Kadro alan taşeronlar ise belirli problemleri yaşıyor. Bu durum CHP‘li milletvekili tarafından TBMM’de dile getirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, TBMM Genel Kurul’da söz alarak taşeronların durumunu ve sözleşmeli personeli meclise taşıdı.

ŞEVKİN’İN KONUŞMASI

Müzeyyen Şevkin, kamu hastaneleri, güvenlik görevlileri, temizlik personeli gibi pek çok alandaki taşeronların hala kadro alamadığından ve ağır iş yükü altında ezildiğinden bahsetti ve şehir hastanelerinde kadro alamadığı gibi işten çıkarılan personellerin olduğunu söyledi.

KİT’lere, şehir hastanelerine ve diğer tüm kadro alamayan taşeronlara artık kadro verilmesi gerektiğini söyleyen Şevkin bu kimselerin durumlarının çalışma eşitliği ilkesi ile bağdaşmadığını savundu.

SÖZLEŞMELİ PERSONELİN DURUMU

Sayıları 500 bine yaklaşan sözleşmeli memura daha önce söz verildiği halde bir türlü kadro verilmediğini söyleyen Şevki, sözleşmeli memurların aile bütünlüğünden ve iş güvenliğinden yoksun bırakıldığını söyledi.

Maksat İstihdam