Maksat İstihdam

Kadro alamayan taşeronlardan Erdoğan’a mektup

Kadro alamayan taşeronlardan Erdoğan’a mektup
353 views
04 Şubat 2019 - 9:00

Asıl işi yapmalarına rağmen kadro bulamadıkları için mağdur olan taşeronlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a dilekçe yazdılar.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan düzenleme ile bir çok taşeron kadro buldu. Fakat bazı taşeronlar bu kapsamın dışında bırakılarak mağdur edildiler. Asıl işi yapan taşeronlar daha az maaş, daha kötü haklar yüzünden sıkıntı yaşıyorlar.

Yaptıkları işin asıl iş olmasına rağmen kadro bulamayan taşeronlar için TES-İŞ Sendikası bir açıklama yaptı. TEİAŞ, EÜAŞ, TEDAŞ, İLBANK gibi kurumlarda çalışıp asıl işi yaptığı halde kadro bulamayan taşeronları konuşan sendika, aynı sorumluluklara rağmen aynı hakları bulamayan taşeronların durumlarını dile getirdi ve kadro istedi.

Erdoğan’a yazılan dilekçede iş konusunda güvence sahibi olmayan bu taşeronların iş verimliliğinin de düştüğüne dikkat çekildi. Ayrıca aynı işi yaptıkları halde aynı haklarının da olmamasının bu işçileri psikolojik olarak yıprattığına dikkat çekildi ve dünyanın hiç bir yerinde böyle bir uygulama olmadığına dikkat çekildi.

Sendika hazırladığı dilekçenin sonunda on binlerce kişiyi mağdur eden bu konunun bir an önce çözülmesini istedi.

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.