Kabine değişikliği olacak mı? Binali Yıldırım'dan açıklama | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Eylül 2020 - 09:39

Kabine değişikliği olacak mı? Binali Yıldırım’dan açıklama

Kabine değişikliği olacak mı? Binali Yıldırım’dan açıklama
Son Güncelleme :

23 Temmuz 2019 - 16:50

305 görüntülenme

Türkiye’de son günlerde etkisi azalsa da bir süredir kabine değişikliği söylentileri dolaşıyor. Ankara kulisleri meclisin tatile girmesi ile durulsa da geçtiğimiz haftalarda kabine değişikliği olacak mı? sorusu sıkça gündeme gelmişti.

23 Haziran’da İstanbul’da yapılan seçimler Ak Parti kulislerini de hareketlendirmişti. Parti içi rahatsızlıkların olduğu iddiası dolaşırken yeni kabine iddiaları da boy göstermeye başlamıştı. Seçimin adaylarından olan Binali Yıldırım önceki gün katıldığı Türk-Amerikan iş geliştirme konseyi sonrası basın mensupları ile bir araya geldi. Yıldırım, yeni kabine sorusuna da yanıt verdi.

S-400 MESELESİ

Türkiye- ABD ilişkilerini krize sokan S-400 meselesine değinen Yıldırım, Türkiye’nin güvenliği için elinden geleni yapmaya çalıştığını ve güvenlik risklerine göz yumamayacağını belirtirken, güney sınırımızdaki terör faaliyetleri ve FETÖ ile mücadele konusunda gerilen Türk-Amerikan ilişkilerinin köklü olduğunu ve yakın zamanda düzelebileceğini söyledi.

KABİNE DEĞİŞİR Mİ?

Kendisine yöneltilen yeni kabine iddiasına da yanıt veren Yıldırım, bu konuda son kararın Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’da olacağını söylerken, Cumhurbaşkanı’nın şu aralar Ankara dışında olduğunu ve dinlendiğini, dinlenme sonrası kabine değişikliği başta olmak üzere önemli konulara karar verebileceğini söyledi.

Maksat İstihdam