İzmir'e orman işçisi alınacak: OGM işçi alımı sürüyor

24 Temmuz 2021 - 21:47

İzmir'e orman işçisi alınacak: OGM işçi alımı sürüyor

İzmir'e orman işçisi alınacak: OGM işçi alımı sürüyor
Son Güncelleme :

19 Temmuz 2021 - 18:59

Tarım ve Orman Bakanlığı 19 Temmuz 2021'de İŞKUR iş ilanları üzerinden yeni bir duyuru yayınlandı. İzmir iş ilanları için arama yapanları ilgilendiren duyuruda, daha önce kurumun yaptığı geçici orman işçisi alımı için yeni bir bilgi verildi. İzmir'de yaşanan işçi açığı nedeniyle, İzmir'in Kınık ilçesinde geçerli olmak üzere geçici orman işçisi alımı olacağı duyuruldu. Alımlar 24 Temmuz 2021 tarihi gün bitimine kadar devam edecek.

Alınacak adaylarda aranan şartlar;

1. Lise mezunu olmuş olmak.

2. Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına engel olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak. (Bu rapor Koronavirüs tedbirleri kapsamında sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

3. “İnsansız hava aracı (İHA) pilotu” sertifikasına sahip olmak.

4. “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Soğutma Sistemleri” sertifikasına sahip olmak.

5. “Telsizle Haberleşme” sertifikasına sahip olmak.

Loading...

6. “İlk Yardım Eğitimi” sertifikasına sahip olmak.

7. “Yangın Eğitimi” sertifikasına sahip olmak.

8. “Bilgisayar İşletmenliği” sertifikasına sahip olmak.

9. Başvuru süresinin ilk günü itibarı ile 40 yaşını doldurmamış olmak. Kınık'ta ikamet ediyor olmak

Başvurusu kabul edilen işçiler 5 ay 29 gün boyunca istihdam edilecek. 5 ay 29 günlük sürenin bitmesinin ardından işçiler işten çıkarılacak.

NASIL BAŞVURULUR?

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sitesine ait e-Şube üzerinden yapılacak. Başvuru yapmak isteyen adayların geçerli İŞKUR üyelikleri ve şifreleri bulunmalıdır. Eğer henüz yoksa ve nasıl alınır bilmiyorsanız öğrenmek için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Başvuru yapmak için 24 Temmuz 23.59'a kadar e-Şube'de İLAN NO yazan yere: 00006153257 yazıp, başka yere dokunmadan ARA tuşuna basınız.