Maksat İstihdam

İYİ Parti’nin asgari ücret beklentisi açıklandı

İYİ Parti’nin asgari ücret beklentisi açıklandı
166 görüntülenme
01 Aralık 2019 - 16:57

2 Aralık Pazartesi günü başlayacak 2020 asgari ücret zammı görüşmeleri öncesi siyasilerden görüşler gelmeye devam ediyor. Sendikalar, işverenler ve hükumet son hazırlıklarını yaparken bir teklif de İYİ Parti‘den geldi. İYİ Parti ayrıca son günlerin gündem maddeleri arasında yer alan vergi konusuna da değindi.

Açıklama partinin Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu‘dan geldi. Tatlıoğlu, parti olarak işçilere gelmesi gereken en az zam tutarını ve asgari ücretten alınan vergileri gündeme taşıdı.

EN AZ YÜZDE 22.4 

Yeniçağ’a konuşan Tatlıoğlu, parti olarak 2020 asgari ücrete en az yüzde 22.4 zam gelmesini istediklerini belirtti. Devletin kendi ekonomisini nasıl ayarlaması gerekiyorsa asgari ücrete de o oranda zam yapılması gerektiğini ifade eden Tatlıoğlu, şu an normal enflasyon ile dar gelirli enflasyonu arasında 3 misli fark olduğunu, insanlarımızı yokluğa mağdur etmemek gerektiğini söyledi.

VERGİ KALKMALI

Tatlıoğlu’nun gündeminde asgari ücretin vergi dilimine girmesi de vardı. ASO Başkanı Nurettin Özdebir’in asgari ücretten vergi alınmaması talebini hatırlatan Tatlıoğlu, 2002’de 22 ay sonra vergilendirilen asgari ücretin günümüzde 7 ayda vergilendirildiğini, haliyle ortada verimliliğin kalmadığını söyledi.

Tatlıoğlu son olarak asgari ücretten vergi alınmaması talebini illetti.

Maksat İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.