Maksat İstihdam

İYİ Parti’den sözleşmeli ve taşeron personel açıklaması

İYİ Parti’den sözleşmeli ve taşeron personel açıklaması
382 görüntülenme
02 Aralık 2019 - 13:00

Maksat İstihdam Özel Haber

Kamu çalışma hayatı içindeki en büyük sorunlar arasında görülen ‘sözleşmelilik’ ve ‘taşeronluk’ sistemi başta personellerin iş güvencesi, hakları ve aile hayatları olmak üzere pek çok büyük soruna yol açıyor. Kamuda sözleşmelilik ve taşeronluk sistemi ile ilgili TBMM Genel Kurul’da İYİ Parti’den önemli bir talep geldi.

Talep İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar tarafından dillendirildi. Yaşar konu ile ilgili meclis kürsüsünden yaptığı açıklamada kamuda sözleşmeli statüsüne bir an önce son verilmesi gerektiğini söyledi. Taşeron meselesine de değinen Yaşar, sözleşmeliler ile ilgili atılacak kadro adımlarına taşeronların da dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

ÇÖZÜM BEKLEMEKTEDİR

TBMM Genel Kurul’da söz alan Yaşar; “Sözleşmeli personelin pek çok sorunu çözüm beklemektedir. Sözleşmeli personel artık ülkemizin adeta kanayan bir yarası haline gelmiştir. Bu statüde çalışan personel konusunda TBMM olarak mutlaka kapsamlı bir çalışma yapmamız gerek. Sadece sözleşmeli personelin değil, taşeron olarak çalışan personelin de sorunlarını görüşmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Kamuda statü farkının adaletsiz durumlar ortaya çıkardığına değinen Yaşar ayrıca; “Ortada bir çok adaletsiz durum yaşanıyor. Eşit işe eşit ücret diye konuşuyoruz. Kamuda bir çok eşitsizliğin önünü açtınız. Aynı işi yapan pek çok kişi 4/A ve 4/B olarak ayrılıyor. Ayrıca vekil, sözleşmeli ve ücretli diye atama yapıldı. Böylece 4/A personel güvenceli bir hale gelirken, sözleşmeliler güvencesiz hale geldi.” diyerek yetkililerden adım beklediğini belirtti.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.